Kadınlar Sitesi

Yurda Terk Edilmiş Kader’e Koruyucu Baba Oldu, Kader Böbrek Hastasıydı Kader’e Böbreğini Vermek İçin Ameliyata Girdi ve O Anda Bir Mucize Gerçekleşti

Yurda Terk Edilmiş Kader’e Koruyucu Baba Oldu, Kader Böbrek Hastasıydı Kader’e Böbreğini Vermek İçin Ameliyata Girdi ve O Anda Bir Mucize Gerçekleşti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı,  Kader Boyraz’ın babası Mustafa Boyraz’a, “Yılın Babası” ödülünü verdi. Kader’i sevgisiyle ve verdiği böbrekle yaşama bağlayan Boyraz, ödülünü “Koruyucu Aile İftar Buluşması”nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’dan aldı. Bakan Kaya, aileye teşekkür ederken “Mustafa Boyraz, Kader’e sadece sevgisini değil, canından bir parçasını da verdi. Anne-babalık sadece kan bağıyla olmuyor, can bağıyla da oluyor” dedi.

blank

Böbrek ameliyatı sonrası sağlığına kavuşan kızı Kader’in yeni hayaller kurduğunu belirten anne Azize Boyraz, Kader’in LÖSEV’e saçlarını bağışlamak istediğini söyledi.

Kader’in, geçen hafta Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği bursluluk sınavına girdiğini ifade eden Boyraz, “Kazanırsa aldığı bursu LÖSEV’e bağışlayacak. Ben de evde yapacağım ufak tefek el işlerinden elde edeceğim geliri LÖSEV’e vereceğim. Doktorlar izin verdiği müddetçe kızımla LÖSEV’e gideceğiz.

Bundan sonra yeni bir çocuğun hayatına dokunabilmek için uğraşacağız” diye konuştu. Küçük Kader de “Hep hasta arkadaşlarımı düşünüyorum. Umutlarını hiçbir zaman kaybetmesinler. Bu yüzden saçlarımı bağışlayacağım. Çocuklar evlerinde büyümeli, aileleriyle birlikte olmalı. Okula gitmeli” ifadesini kullandı. Kızının değerlerinin normale döndüğünü dile getiren baba Boyraz ise kendisinin de sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. “Ben bu ödülü kızımın, eşimin ve oğlumun desteğiyle aldım” diyen Mustafa Boyraz, ailesine teşekkür etti.

Bakan Kaya, Kader’in LÖSEV’e harçlıklarını ve saçlarını bağışlamak istemesinden çok etkilendiğini ifade etti. Kaya, “Babası tüm ailelerimize örnek oldu. Kader de çocuklarımıza örnek olacak” dedi.

KORUYUCU AİLE GERÇEK AİLE OLDU

Mustafa ve Azize Boyraz, 2013 yılında böbrek hastası olan Kader’e koruyucu aile oldu. Kader, Boyraz Ailesi’nin yanına yerleştirildi. Kader’in ailenin yanına yerleştirilmesinin üzerinden 1 ay geçmeden, TIR şoförü olan baba Boyraz, Mardin’de büyük bir trafik kazası geçirdi. 27 gün yoğun bakımda yatan Mustafa Boyraz, kaza sonucu engelli hale geldi ve işini kaybetti. Yaşananlara rağmen kızı Kader’den vazgeçmeyen baba Poyraz, Kader’e böbreğini verdi.

AMELİYATTA BİR MUCİZE GERÇEKLEŞTİ.

Ameliyat sırasında babanın safra kesesinde kötü huylu tümör görüldü ve bu tümör de büyümeden alındı. Böylece baba da kanserden kurtulmuş oldu. Koruyucu baba kızımın yüzü gözü hürmetine oldu tüm bunlar dedi.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ