Kadınlar Sitesi

Yumurta Sanatı Nasıl Yapılır ?

Yumurta Sanatı Nasıl Yapılır ?

Yumurta Sanatı Nasıl Yapılır ?
Profesyonel olarak yapmasanız bile stres atmak için ilgilenmenizi tavsiye ederiz.

Farklı farklı desenlerle oluşturacağınız bu yumurtalardan dekoratif olarak evinizde kullanabilirsiniz..

Malzemeler..
Tavuk yumurtası, kaz yumurtası ya da devekuşu yumurtası kullanabilirsiniz..
İnce uçlu bir matkap
Kalem
Dolgu maddesi
Vernik

Nasıl yapılır..

Bu işi profesyonel olarak yapmayacağınızı düşünerek kısaca anlatmak gerekirse.. Çünkü bu işle ilgilenen ve bu sanata gönül vermiş kişilerin yapacağı işlemler daha zorlu ve daha fazla yetenek, emek  ve malzeme gerektiren türden.. İlk yapmamız gerek şey yumurtanın içini boşaltmak olacak bunu da, yumurtanın uç kısımlarından birer 2- 3 milimlik delik açarak başlamalısınız.. Bir delikten üfleyerek diğer delikten yumurtanın boşalmasını sağlayacağız.. Daha oval kısımdan üfleyip sivri olan kısmından yumurtanın boşalmasını sağlayacağız. Tamamen boşaldığından emin olduktan delikli kısımlarından su doldurarak içinin temizlenmesini sağlayacağız ve kurumasını bekleyeceğiz..
(Eğer daha sağlam bir şeyler ortaya çıkarmak istiyorsanız yumurta kabuğunu katkı maddeleri ile kalınlaştırmanız gerekmektedir.. Üzerine boya yapacaksanız içini dolgu maddesi ile doldurmanız, eğer deleceksenizde içten bir kaç kat vernik atarak kalınlaştırmanız gerekcektir) Kuruduktan sonra ister boya çalışması ile ile süsleyebileceğiniz gibi istediğiniz şekli üzerine kalemle çizdikten sonra ince uçlu matkabınızla şekilleri vermek üzre çalışmaya başlayabilirsiniz..

Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi daha detaylı bilgi içinde videoyu izleyebilirsiniz.. Oldukça keyifli zaman geçireceğinizden eminiz.. Belkide ilginizi çekecek bu hobiyi sürekli olarak yapmak için can atacaksınız..

Dip not: Matkapla yumurtaya şekil verirken yumurtadan çıkan tozu mümkün mertebe solumamaya özen gösterin..

Aşağıdaki resimlerin büyük hallerini görebilmek için fotoğrafa tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ