Kadınlar Sitesi

Yaz dizilerinin fenomen çiftleri

Yaz dizilerinin fenomen çiftleri

İsimleri bir hashtag’le birleşen ‘HakNaz’lar, ‘NazFer’ler coşkulu kalplerin ilacı haline geldi bile… Yeni dizilerin genç âşıkları soluk geçen sezona hareketlilik getiriyor.

blank

İç açıcı bir aşk
Simay Barlas-Cem Yiğit Üzümoğlu
Adı Efsane (Kanal D, salı 20.00)


Ağır topların diziden ayrılmasının ardından ‘Adı Efsane’de ‘Kavak Yelleri’ havası esiyor. Dizi için belki de en iyi karar, yaş ortalamasını düşürüp taze kanla gençlerin romantizmine odaklanmak oldu. Hakan-Melis aşkının fanları da eskiyi çabuk unutmuşa benziyor. ‘HakNaz’ hemen geçmişin izlerini sildi, ikinci perdeye hareketlilik getirdi. Hakan (Şahin) ve Naz’ın (Barlas) tatlı aşkı, yaz aylarının en iç açıcı şeylerinden biri.

blank

 

İki kartpostal karakter
Özgecan Gürel-Can Yaman
Dolunay (Star TV, salı 20.00)
Nazlı (ya da Nazmiye) ve Ferit’in yeni NazFer/FerLi/NaRit fenomeni olacağı kesin. Fakat maalesef, birbirlerine yakışmaları, baştan sona klişeden mamul bir formülün eseri. Zengin, kibirli, bir nevi ‘Mr. Grey’ Ferit, şapşal, kâküllü, domestik kelebeğe âşık olacak. Hikâye bu. Nazlı’nın lastik eldiven, tüylü toz fırçası ve hanım hanımcık maydanoz kondurduğu yemekleri onu dünyanın en arzulanan şeyi yapmaya yetiyor. Çocukla çocuk oluyor, kabuğuyla kaktüs gibi enginarı pişirip 10 üzerinden 8 alıyor, üstelik ideal gelin özelliklerini hayvanseverlik, Japonseverlik (!) gibi altmetinlerle de dolduruyor. Bu şahane havuzlu villalarda hizmetkârlık romansında ancak Ferit ve Nazlı gibi iki kartpostal karakter birbirini böyle tamamlayabilirdi. Dolunay aynı formülü bu yaz da tutturan şanslı dizi oldu.

blank

Bu sezonun güzel sürprizi
Öykü Karayel-Gökhan Alkan
Kalp Atışı (Show TV, cuma 20.00)
En son hassas-romantik Cemre’de bıraktığımız Öykü Karayel’i ‘Grey’s Anatomy’nin Dr. Bailey’si olmuş bulduk. Zavallı genç doktorlara, “Benim kölem olmak için burdasın” filan gibi ayarlar veren, yakın dövüş uzmanı, höt zöt bir karakter kendisi. Ama şükürler olsun ki öyle. Yetenekleri enginar dolması ve toz almakla sınırlı kızlar yerine hasta, eski sevgili ve stajyer azarlayan Eylül gelsin. Tavır yapan, pahalı saat koleksiyonundan öte varlık sebebi yokmuş gibi robotik adamlar yerine de yumuşak bakışlı, zeki Ali Asaf başımızın üstünde. Eylül ve Ali Asaf bu sezonun güzel sürprizi, birbirine en kasmadan yakışan çifti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ