Kadınlar Sitesi

Yatmadan Önce Elma Sirkesi Bal ve Ilık Su ile Zayıflama Kürü

Yatmadan Önce Elma Sirkesi Bal ve Ilık Su ile Zayıflama Kürü

Elma sirkesinin faydaları sizi çok şaşırtacak. Birden fazla hastalığa ve soruna iyi gelen elma sirkesi, hastaların umudu oluyor. Hemen hemen her evin mutfağında bulunan ve kolayca elde edilen elma sirkesi sayesinde kendinizi tedavi edebilirsiniz. Bir nevi kendi doktorunuz olacaksınız. Özellikle kilo vermeye yardımcı olmasıyla çok popüler…

blank

Sirke, yemeklerde, salatalarda tatlandırıcı olarak veya salamura gibi koruyucu olarak kullanılan ekşi meyve suyudur.

Bu meyve çoğu kez yoğun asitli meyvelerden üzüm veya elma vb. olmaktadır. Bir diğer şekilde anlatılacak olursa ‘sirke’, şarabın, düşük alkollü içkilerin veya şekerli ve nişastalı çözeltilerin mayalanmasıyla meydana gelen, asetik asit içeren sulu çözeltidir. İçeriği sayesinde de bir çok hastalığa iyi gelmektedir.

İşte Elma sirkesi faydası

Ağız kokusunu giderir: Antibakteriyel içeriği ağız kokusuyla savaşır. Ağzınızı günde en az bir kere elma sirkesiyle çalkalayın.

Kilo vermeye yardımcı

Elma sirkesinde bulunan asetik asit açlık hissini ve su kaybını azaltıyor. Elma sirkesi aynı zamanda yağ yakımına yardımcı oluyor. Salatalarınıza iki kaşık ekleyerek elma sirkesini hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Kilo Vermek ve Detoks için Elma Sirkesi

Elma sirkesi sahip olduğu verimli besin değerleri sayesinde bedenimizi canlandıran ve temizleyen muazzam bir iyileştirici gıdadır. Elma sirkesi A ve B vitamini, gerekli yağ asitleri, enzimler ve kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum, sülfür, demir, çinko ve silikon gibi enzimler içerir.

Ballı Elma Sirkesi Kürünün malzemeleri;

 • 1 Bardak Su (ılık su olması tavsiye edilir)
 • 2 tatlı kaşığı sirke
 • 1 tatlı kaşığı dolusu bal

blank

Elma Sirkesi ve Bal Diyeti Nasıl Yapılır?

 1. Malzemelerin tamamını karıştırıyoruz.
 2. Hazırladığımız karışımı sabah öğle ve akşam öğünlerden 25 dakika önce aç karnına yudum yudum içiniz.
 3. Bu kürü 15-20 gün boyunca uygularsanız özellikle göbek, bel çevresi ve basenlerde ki eritilmesi zor olan yağların kolaylıkla erimesini sağlar.
 4. Elma ve bal kürünü uygularken günde 20-30 dakika yürüyüş yaparsanız zayıflamada güzel sonuçları daha çabuk alabilirsiniz.
 5. Ayrıca çiçek balını eklerken dikkat etmeniz gerekmektedir. 1 tatlı kaşığını geçer ise faydalarının yanı sıra kan şekerini yükselterek zarar verebilir.

Sinüzit ve Migrene elma sirkesi iyi gelir

 1. Sinüzit ve migren… sirkeli su ile en fazla 15 günde bitiyor. Grip zaten gelemiyor.
 2. Burnunuza sabah akşam yarı yarıya sulandırılmış sirke çekin.
 3. Orta kulak iltihabı, sinüzit, migren, guatr, uyku apnesi, horlama, geniz akıntısı, astım, bademcik, grip vb hastalıklar…
 4. Ayrıca gizli sinüs akıntısının sebep olduğu romatizma, eklem iltihapları, kalp kapakçığı, tansiyon, tiroid ve lenf nodları, alzaymer, kanser ve okb, panik atak, şizofren gibi hastalıklar durur ve gerilemeye başlar.

Akıllı enerji virüsleri, enerji mikroplarını yok eden tek ilaç şirketidir.

Elma sirkesi ile yağ yakıcı genleri aktifleştirme

Bu ev yapımı Elma sirkesi ile yağ yakıcı genleri aktifleştirme mümkün. Elma sirkesi yemekler için vazgeçilmez bir tatdır ve ülkemizde de çok kullanılır. Bir çok rahatszılığa da faydası olan elma sirkesi yapılan araştırmalrda uzmanlar tarafından incelenmiş ve yağ yakıcı özelliği kabul edilmiştir.

Örneğin Japonya’da 175 obez insan incelenmiş ve elma sirkesi kullananlar çalışma sonunda elma sirkesi kullanmayanlara oranla çok daha fazla kilo kaybetmiştir.Çıkan sonuçlara göre elma sirkesi kan şekeri seviyesinin düzenlenmesinde etkili olduğu anlaşılmıştır.
Carol Johnston’a göre Arizona State Ünivesitesinde yapılan araştırma sonucunda: Elma sirkesi nişasta sindirimini hızlandırdığı, kan şekeri seviyesinde önemli rol oynadığı kabul edilmiştir.

Elma sirkesnini anti-glisemik etkisi belgelenmiştir. Elma sirkesi %100 oranında nişastayı parçalamada etkili olmasa da kan şekerini düzenlemede oldukça fazla etkili ve nişasta parçalanma süresini de hatırı sayılır şekilde kısalttığı anlaşılmıştır.Bir çok market ve bakkalda hazır olarak satılan elma sirkesini uzmanlar kesinlikle evde kendiniz yapın önerisinde bulunuyor.

Biz de size elma sirkesini sıfırdan evde nasıl yaparsınız tarifini vereceğiz.

blank

Elma sirkesi ile yağ yakıcı genleri aktifleştirme etkili formül için malzemeler:

 • 6-8 dilim kabuklu ve çekirdekli elma dilimi
 • İki çorba kaşığı bal
 • Kavanozu dolduracak kadar içme suyu

Elma sirkesi ile yağ yakıcı genleri aktifleştirme nasıl yapılır:

 1. Kavanozun içine önce elma dilimlerini yerleştirin.Ağız kısmına kadar suyu doldurun.Balı dökün ve kaşık ile karıştırın. (Bal oda sıcaklığında olmalı)
 2. Kapağın üzerine kağıt havlu koyun ve ağzını sıkıca kapatın.Karışımı 2 hafta bekletin.
 3. Kavanozu 2 hafta sonra açın ve içindeki elma dilimlerini süzün sadece sıvısı kalsın.
 4. 4 hafta bekletin ve artık elma sirkemiz hazır.İşte yapımı kolay doğal elma sirkesi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ