Kadınlar Sitesi

Yaşlı Adam Yeni Eşyalarını Çöpe Attı – Nedenini Öğrenince Gözleriniz Dolacak

Yaşlı Adam Yeni Eşyalarını Çöpe Attı – Nedenini Öğrenince Gözleriniz Dolacak

Eskiden olduğu ve şimdi filmlerde gördüğümüz gibi komşular cömert ve sıcak kanlıdır. Kültürümüzdeki komşuluk hiçbir ülkede yok.Gerek maddi gerekse de manevi konularda sıkıntınız olduğunda iyi bir komşunuz varsa farkına varır ve gereğini yapar.

blank

Komşularınız size iyi davranmasa bile onlara iyi davranmalısınız. Boşuna, ‘Ev alma komşu al’ demememişler.

blank

Yeni Zelanda kökenli Farmers ismindeki bir şirket komşuluk temalı reklam filmiyle bütün dünyanın dikkatini çekmeyi başardı.Reklam filmi olsa bile insan duygulanmadan edemiyor.

blank

Reklam filminden çıkarılacak bir başka ders de kimseyi dış görünüşüne göre yargılamamamız gerektiği.Video, yaşlı bir adamın pencerenin kenarından komşularına gizlice bakmasıyla başlıyor.Suratında kızmış ve rahatsız olmuşçasına bir ifade olan yaşlı adamın aslında altın gibi bir kalbi var.

blank

Yaşlı adam, komşusunun oğlunun french press (kahve demleme aparatı)’i kırdığını görünce üzüldüğüne tanık oluyor. Hemen gidip yenisini alıyor.Aparatı kutusundan çıkarıp kullanılmış süsü veriyor. Sonra anne ve çocuğu dışarıdayken çöpün yanına giderek, elindekini atıyormuş gibi yapıyor. Son anda kadına vermeyi teklif ediyor.

blank

Yaşlı adam ertesi gün bir başka komşusunu görüyor. Adam, evin içi çok sıcak olduğundan bebeğini serinletmek için dışarıya çıkarıp kucağında sallıyor.Bunu gören altın kalpli adam hemen gidip bir vantilatör alıyor. Bunu da babayı çöpün yanında gördüğü zaman dışarıya çıkarıyor ve çöpe atıyor gibi yapıyor. Son anda yine babaya, vantilatöre ihtiyacı olup olmadığını soruyor.

Hepsi bununla da bitmiyor. Yaptığı iyilikler, bir miniğin gözlerinden kaçmıyor. Yaşlı adam ona örnek olunca küçük çocuk da yaptığı iyiliğe karşılık vermeye karar veriyor.

Hemen reklam filmini izleyin:

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyorsanız paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ