Kadınlar Sitesi

Yapılan Araştırma Sürekli Geç Kalan İnsanların Daha Yaratıcı Olduklarını Ortaya Çıkardı

Yapılan Araştırma Sürekli Geç Kalan İnsanların Daha Yaratıcı Olduklarını Ortaya Çıkardı

Az sonra okuyacağınız hikaye beni hiç şaşırtmadı ve hayal kırıklığına da uğratmadı. Yapılan bir araştırmaya göre sürekli geç kalan insanların diğerlerine oranla daha yaratıcı oldukları öne sürüldü.

blank

Bilim bunu söylüyor. Sürekli geciken insanlar dakik insanlara oranla daha iyimser ve yaratıcılarmış. Bir daha sefere bir yere geç kalacağınız zaman duraklayıp soluklanın ve kendinize geç kalmanızın yaratıcılığınızın bir kusuru olduğunu hatırlatın.

‘Never Be Late Again’ (Bir Daha Asla Gecikmeyin) adlı kitabın yazarı Diana DeLonzor, “Muhtemelen her insan bir yere gecikmiştir. Bazıları ise onlar içi iyi ya da kötü olduğu bilinmese de her türlü aktivitelere geç kalırlar” diyor.

Peki bazı insanların diğerlerine oranla bu kadar dakik olmalarının nedeni ne olabilir?

Araştırmanın altında yatan temel neden sürekli geç kalan insanların daha iyimser kişiliklere sahip oldukları. İyimser insanların ‘B tipi kişilik’lere sahip olduğu biliniyor.San Diego Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre B tipi kişiliklere sahip olanlar daha uysal, sıcak kanlı, az inatçı ve etrafına kolay adapte olabilen insanlar.

Aynı benim gibi!

Araştırmanın devamında ise geç kalan insanların aynı anda birden fazla işi yapabildikleri ve geleceğe daha umutlu baktıklarının altı çiziliyor. Bu tür insanlar zamanlarını ayarlayamasalar da, uzun vadede iyimser olmaları onların yararına oluyor.

Kısacası, sürekli geç kalan insanlar büyük resmi daha net görebiliyor ve günlük hayatta karşılaştıkları küçük sorunları kafalarına takmıyorlar.

Tembelliğimin iyi bir şey olduğunu öğreneceğimi asla tahmin etmezdim!

Yapılan araştırmayı sürekli geç kalan arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ