Kadınlar Sitesi

Yakalandı… Kimsenin yüzüne bakamadı

Yakalandı… Kimsenin yüzüne bakamadı

Mermerci Satılmış amca, oğlunu bir akrabalarının aracılığıyla Şanlıurfa’da oturan 20 yaşındaki ‘Nur Demir’le nişanladı. Hatta başlık parası bile verildi… Düğünleri olacaktı ve hazırlıklar da son sürat devam ediyordu. Telefon ettiler, ‘kızı almaya geleceğiz’ dediler. Karşı taraf ise ‘taziyemiz var bir hafta sonra gelin’ dedi. Baba-oğul bir hafta sonra Urfa’ya gitti, nişanlandıkları eve girdi ve 29 yaşındaki Tahsin gözyaşlarına boğulmuştu. Babası da duvar dibine çökmüş tir tir titriyordu!

Afyonkarahisar’da oturan 29 yaşındaki Tahsin Gökhasan ve ailesini evlilik vaadiyle 50 bin lira dolandıran sözde nişanlısı ’Nur Demir’ takma ismini kullanan 20 yaşındaki İlknur Üçok, Şanlıurfa’da polis tarafından yakalandı.

blank

Afyonkarahisar’da yaşayan mermerci Satılmış Gökhasan oğlunu akrabaları Abdullah Atmaca aracılığıyla Şanlıurfa’nın Ahmet Yesevi Mahallesi’nde oturan Halim Demir’in 20 yaşındaki kızı ’Nur Demir’le nişanladı. İddiasına göre 15 bin lira başlık parası verdi.

13 Ekim’de evlenmek için düğün hazırlığını yapan Gökhasan Ailesi, kızın ailesini arayarak, Şanlıurfa’ya gelip gelini alacaklarını söyledi. Ancak aile, baba Satılmış Gökhasan’a taziyelerinin olduğunu belirterek kendilerine bir hafta süre verilmesini istedi. Bir hafta sonra Afyonkarahisar’dan Şanlıurfa’ya gelen Gökhasan Ailesi nişan taktıkları evi bomboş görmeleri üzerine dolandırıldıklarını anlayınca gözyaşlarına boğuldu.

Evlilik vaadiyle dolandırıldı

Yaklaşık 50 bin lira nişan ve düğün hazırlıkları için masraf yapan Gökhasan Ailesi’nin polise başvurması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şubesi ekipleri çalışma başlattı. Polisin takibi sonucu Tahsin Gökhasan ila nişanlanan ‘Nur Demir’ ismini kullanan genç kızın İlknur Üçok olduğunu saptadı.

blank

İFADE VERDİ: BEĞENMEDİM, EVLENMEKTEN VAZGEÇTİM

Ekipler tarafından adresi belirlenen Üçok, Bağlarbaşı Mahallesi’nde gerçek ailesiyle yaşadığı evde yakalanarak gözaltına alındı. Polisteki ifadesinde, nişan töreninde ’annesi’ ve ’babası’ olarak tanıttığı kişileri tanımadığını, bir başkasının aracılığıyla bu olaya karıştığını söylediği öğrenilen Üçok, nişanda kendisine sadece yüzük takıldığı daha sonra çocuğu beğenmediği için evlenmekten vazgeçtiğini iddia etti. Üçok, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

SAHTE ANNE – BABA ARANIYOR

Nişan töreninde başörtülü olduğu görülen İlknur Üçok’un başörtüsü takmadığı, nişan töreninde kendini ’muhafazakar bir ailenin kızı’ olarak tanıttığı da ortaya çıktı. Gökhasan Ailesi’nin avukatı Sezai Canbek, nişan töreninde kendisini ’anne’ve ’baba’ olarak tanıtan diğer 2 şüphelinin yakalanması için de polisin çalışmasının devam ettiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ