Kadınlar Sitesi

Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz.. okumakta fayda var..

Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz.. okumakta fayda var..

Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz.

İnsan vücudu, bağımsız olarak işlev gören çok sayıda mekaniği içeren karmaşık bir mekanizma. Vücutta bir şey yanlış olduğunda kesinlikle hissediyoruz.. Bununla birlikte, pek çok insan vücudun verdiği işaretlere dikkat etmemekte ve genellikle çok geç davranmaktadır.. Daha büyük sağlık sorunlarını önlemek için, bir hastalığın belirtilerini tanımamız gerekir. İşte göz ardı etmememiz gereken 10 işaret!

blank

1-KURU CİLT

Kuru cilt E vitamini eksikliği bir işaretidir ve zamanında tedavi edilmesi gerekir.

Vücudumuzda vitamin düzeylerini artırmak için daha fazla badem, çiğ tohumlar, lahana, bitkisel yağlar, ıspanak, balık ve yumurta yemeliyiz!

2- KIRILGAN SAÇ VE TIRNAKLAR

Bu soruna genellikle vücuttaki yetersiz D vitamini ve kalsiyum düzeyleri neden olur. Bunu çözmek için, patates ve brokoli gibi sebze tüketin, çiğ inek sütü, kefir ve yoğurt içip, daha çok filizlenmiş buğday ve tahıl yiyin.

3- ŞEKER İSTEĞİ

Sinir sisteminizi yorulduğunda ve enerjimiz bittiğinde şeker isteği ortaya çıkar.

Bu hemen bir çikolata kapmanız gerektiği anlamına gelmez – bu zararlı atıştırmalıklar yerine, isteği azaltmak için biraz bal veya bitter çikolata yemeyi deneyin.

4- EKŞİ YEME İSTEĞİ

Eğer aniden canınız ekşi yemek çekiyorsa , muhtemelen asitli gıdalar ile zarara uğrattığınız karaciğer veya safra kesesi ile sorun yaşıyorsunuz. Sorunu gidermek için daha fazla limon ve yaban mersini tüketin.

5-DENİZ ÜRÜNLERİ YEME İSTEĞİ

Bu istek iyot eksikliğinin bir sonucudur ve kuru deniz yosunu, fasulye, ton balığı yiyerek sorunu çözebilirsiniz.

6-DİŞ ETİ KANAMALARI

Kanama diş etleri, genellikle C vitamini eksikliği belirtisi, bu yüzden her gün yeterli lahana, brokoli, kivi, çilek, domates, bezelye ve papaya yediğinizden emin olun.

7-TUZLU YEME İSTEĞİ

Eğer tuzlu yemek arzu ediyorsanız, inflamasyon (inflamasyon, yangı veya iltihaplanma, canlı dokunun her türlü canlı, cansız yabancı etkene veya içsel/dışsal doku hasarına denir )veya idrar yolu enfeksiyonu bir işaretidir.

8-SİNİRLİLİK, BACAK KRAMPLARI, DÜŞÜK KALİTELİ UYKU

Bu sorunlar, potasyum ve vücudunuzdaki magnezyum eksikliği nedeniyle. Her iki mineral seviyesini yükseltmek için, daha çok lahana, fındık, karalahana, ıspanak, keten tohumu, ayçiçeği tohumu ve badem tüketmeliyiz..

9- DİRSEKLERDEKİ KURU CİLT

Eğer dirseklerinizi çok kuru olduğunu fark ederseniz, vitamin A ve C eksikliği işaretidir. Bu sorunu gidermek için daha fazla kabak, portakal ve kayısı tüketin.

10- ÇİĞ YEME İSTEĞİ

Eğer çiğ yemek arzu ediyorsanız çiğ meyve ve sebze ile mide yatıştırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ