Kadınlar Sitesi

Umrede kalbi durdu uyandığında elinde bu yazı vardı

Umrede kalbi durdu uyandığında elinde bu yazı vardı

Umrede kalbi durdu. Kâbeye 10 metre mesafedeydi. Öldü dediler. Hastaneye kaldırdılar. Ne olduysa ondan sonra oldu. Kadın uyandı. Herkes korktu. Kadın uyandığında elinde bir yazı vardı. Herkes o yazıya baktı ve… galeriye tıklayarak ilerleyiniz.

blank

Daha önce gördüğü rüya üzerine Eskişehir’e cami yaptırmasıyla gündeme gelen Aynur Eken’in umredeyken elinde bir işaret belirdi. Eken, işaretin Arapça ‘Allah’ lafzı olduğunu iddia etti.

Daha önceden gördüğü rüya üzerine Eskişehir Batıkent Mahallesi’ne ‘Medine Camii’nin yapılmasına vesile olan Aynur Eken (63), umredeyken sol elinde ‘Allah’ yazısı belirdiğini iddia etti. Kabe’de ikindi namazını kıldığı esnada baygınlık geçirdiğini anlatan Eken, bir gün sonra ‘elini yüzünü görmediği’ ve ‘başkalarının fark etmediği’ birisinin yanına gelerek, elini öptüğünü öne sürdü. Daha sonra elini öpen kişinin “Allah adını eline yazdı” dediğini ifade eden Aynur Eken, elini görenlerin hayrete düştüğünü söyledi.

“RABBİM BANA ÖBÜR TARAFI GÖSTERDİ”
Umrede ikindi namazını kılarken birden nefesinin kesildiğini ve ardından Allah’ın kendisine öbür tarafı gösterdiğini iddia eden Aynur Eken, “Umre’deyken Kabe’yle aramda on metre vardı. Tavaf yapıp çıktım. İkindi namazını kılarken, sadece nefesimin gittiğini hissettim. Öldü demişler bana. Orada ne kadar kaldım, nasıl çıktım daha bilmiyorum. Ama ben öbür tarafa gittim, Rabbim bana gösterdi. Orada çok güzel yerler gördüm, neyin ne olduğunu gördüm.

blank

Toprağın, mezarın altını bile gördüm. Orada bir şeyler gördükten sonra kalkayım derken sıçradım. Ölmemiş dediler. Ölmemiş diye yanımdaki arkadaşım ağlamış. Elimi yüzümü yıkadılar, kapıya çıkardılar. Beni hastaneye götürdüler. Ben gittim geri geldim, Allah beni orada isteseydi bir hikmeti var götürmüştü. Ne kadar zamanda geri getirdi onu Rabbim biliyor. ‘Götürmeyin’ dedim, beni önce Türk hastanesine, sonra bizde makine yok, ilaç yok, belki kalp krizi olabilir diye Arapların hastanesine götürdüler. Orada 3-4 saat yattım. ‘Beni çıkarın’ dedim çıktım” ifadelerini kullandı.

“KİMSELERİN GÖRMEDİĞİ BİRİSİ ELİMİ ÖPTÜ”
Aynur Eken, ertesi gün yine ikindi vaktinde uzun boylu, elini ve yüzünü görmediği, başkalarının ise hiç fark etmediği birisinin yanına gelerek, elini öptüğünü söyledi. Yanına gelen kişinin elini öptükten sonra, “Allah adını senin eline yazdı teyze” dediğini iddia eden Eken, “Ertesi gün ikindi vakti, aynı zamanda; böyle ince, uzun boylu, kapalı hiçbir yeri gözükmüyor biri geldi. Türkler ve yanımda birkaç kişi vardı onlar görmemiş. Geldi yanıma, önüme dikildi. ‘Hacı anne bu elini bir öpebilir miyim?’ dedi. Bende ‘Niye kızım?’ dedim. ‘Öpeyim de söylerim’ dedi. Elimi kaldırdı, öptü, kokladı, başına koydu, sonra aldı kalbine koydu. ‘Allah’ım, hamd-ı şükürler olsun, sübhanallah elhamdülillah. Sen sevdiğin kutsal kulunu götürdün. Eline adını yazdın. Ben de görevimi yerine getirdim’ dedi. Sonra, ‘teyze Allah adını senin eline yazdı. Buraya Allah yazdı. Bunu Allah’ın sevdiği kulları görsün. Sevmediği görmesin’ deyip oradan kayboldu” şeklinde konuştu.

blank

ALLAH YAZISINI GÖRÜNCE AĞLAMAYA BAŞLADIM”
Elinde beliren Allah yazısını gördükten sonra duygulanıp ağlamaya başladığını anlatan Eken, şöyle devam etti:
“Ben, o gittikten sonra elime baktım Allah yazıyor. Gördüm, ağlamaya başladım. Tabii Araplar da gördü. Onlar da öpmek için sübhanallah diyerek hücum etti. Çiğneneceğim diye oradan arkadaşlarla ayrıldık başka bir kısma gittik.”

“CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN BENİ DAVET ETTİ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel kalemlerinin arayarak, kendisini Kadınlar Günü için davet ettiğini söyleyen Eken, ”Beni telefonumdan 14 sefer aramışlar. Ben, oranın kartını kullanıyordum, arada bir de Türkiye’nin telefon kartını takıyordum. ‘Allah Allah’ dedim. Korktum geri aradım. ‘Beni aramışsınız’ dedim. ‘Teyze biz seni 3-4 gündür arıyoruz ulaşamıyoruz’ dediler. ‘Cumhurbaşkanının özel kaleminden arıyoruz, Kadınlar Günü’ne buraya davetlisin. Biz senin otelini, odanı, her şeyini hazırladık’ dediler. Ben de onlara ‘Yavrum ben nasıl gelirim? Şu anda Mekke’deyim, buradan birkaç gün sonra Medine’ye geçeceğiz, nasıl gelirim? Gelemem’ dediğimde onlar, ‘Sen gelmek istersen biz seni getireceğiz. Cumhurbaşkanı seni istiyor’ dediler. ‘O zaman siz bilirsiniz getirirseniz gelirim’ dedim. Eskişehir Valiliği’nin özel kalemi ile görüşerek her şeyi ayarlamışlar. Birlik olup konuşmuşlar. Uçağımı ayarlamışlar. Beni özel getirdiler. Davet ettiler ben de geldim” dedi.

“CUMHURBAŞKANI ELİMİ GÖRÜNCE DUYGULANDI”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaştıktan sonra kendisine elini gösterdiğini söyleyen Aynur Eken, şu ifadelere yer verdi:
“Cumhurbaşkanı Erdoğan ile karşılaştık. Elimi gösterip ‘Sayın Başkanım bir bakar mısınız?’ diyerek çağırdım. Döndü baktı. Elimi böyle gösterip, gördünüz mü?’ dedim, ‘Gördüm’ dedi. Çok duygulandı, Allah var. Bana da birkaç kelime konuştu.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ