Kadınlar Sitesi

Üç başbakan üç intihar : Akıllara Celal Bayar ve Adnan Menderes’in çocuklarının intiharını getirdi…

Üç başbakan üç intihar : Akıllara Celal Bayar ve Adnan Menderes’in çocuklarının intiharını getirdi…

Akıllara Celal Bayar ve Adnan Menderes’in çocuklarının intiharını getirdi…

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlunun intiharı akıllara Celal Bayar ve Adnan Menderes’in çocuklarının intiharını getirdi.

blank

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın büyük oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz (38), 16 Aralık Cumartesi günü Beykoz’daki evinde şakağından tek kurşunla vurulmuş halde bulundu.

Yavuz Yılmaz’ın yanında, babasına ait ruhsatlı Smith Wesson marka tabanca vardı. Polis, bitişik atışla öldüğü belirlenen Yavuz Yılmaz’ın intihar ettiğini açıkladı.

blank

Bu intihar akıllara Celal Bayar ve Adnan Menderes’i getirdi. Çünkü Mesut Yılmaz, Celal Bayar ve Adnan Menderes’in acı bir ortak noktası vardı. O da üç başbakanın da oğlunun intihar etmiş olmasıydı.

blank

Celal Bayar’ın oğlu Refii Bayar 1940 yılında Celal Bayar’ın başbakanlığı sırasında ünlü siyasetçiyi yıpratmak için açılan Denizcibank soruşturması sırasında yaşamına son vermişti.

 

blank

Darrbeciler tarafından idam edilen Adnan Menderes’in oğlu Yüksel Menderes de babasının ölümünden 11 yıl sonra 1972 yılında intihar etti. İntihar etmeden önce baş ucuna bir not bırakan Adnan Menderes’in oğlu Yüksel Menderes, “Kötü hadiseler karşısında daha fazla tahammül gösteremeyeceğim. Artık yaşama gücümü kaybettim. Babamdan daha kötü gidiyorum” yazmıştı.

Yavuz Yılmaz’ın intiharı

blank

Yavuz Yılmaz önceki gece, baba evine gitti. Korumalar ve çalışanlar geç saatte evden ayrıldı. Yavuz, sabaha karşı 02.30’da (Amerika saatiyle 16.30) babasını aradı. “Annemin durumu nasıl?” diye sordu. Mesut Yılmaz “Merak etme oğlum, annen iyi. Birkaç saat sonra uçağa binip eve dönüyoruz” dedi. Yavuz Yılmaz, telefonu kapattıktan sonra babasının çalışma odasına geçti. Babasına ait olan tabanca ile 03.00’te yaşamına son verdi.

blank blank

blank blank

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ