Kadınlar Sitesi

Topuk Dikenine Karşı, Denenmiş 3 Doğal Yöntem

Topuk Dikenine Karşı, Denenmiş 3 Doğal Yöntem

Ne kadar rahatsız edici ve kötü bir problemdir o. Sayfamıza o kadar çok bu konuda soru ve talep geliyor ki, en bilinen, denenmiş ve geçerli yöntemleri sizler için paylaşmak istedik.Siz de bu yazıyı mutlaka paylaşın, belki birine faydası dokunur. Tamamı bitkisel ve doğal çözümler.Topuk dikeni birçok kişinin yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Ayakta bulunan topuk bölgesindeki çıkıntı halindeki sorunun adı olan topuk dikeni genellikle rötgen makinesi ile belirlene bilmekte ve teşhis konmaktadır.

blank

Kaynana Dili : Adı halk arasında bu şekilde geçiyor. Sağlığa, ruh sağlığına, saç bakımına şifa olduğu biliniyor. Ama en büyük faydası topuk dikenine.

blank

Bu bitkinin üst kabuğunu alıp çok az bir miktar alıp, minik minik doğrayıp, organik gerçek 3-4 yemek kaşığı zeytinyağında kaynatıp, ılık olarak ağrıyan yere bağlayın.

Ardından ayağınıza poşet geçirin. Sabaha kadar kalacak ve 1 hafta ara vermeden yapılacak. 1 hafta sonunda topuk dikeninden kurtulacaksınız.

Acı pul biber : Acı pul biberi ezin ve topuk dikenin üzerine gece yatarken bağlayın. Ard arda 5 gün kadar yapıldığında faydalı oluyor.

blank

2 günün ardından faydasını hissetmeye başlıyorsunuz. 2 günde tamamen geçirdiği bile çok oluyor.

Kına : En eski yöntem. Topuklarınıza kına yakın. Topuk dikenini eritip, yok edecek. Bu yöntem denenmiştir. Defalarca ameliyat olan arkadaşım tavsiye üzerine kına yaktı ve şifa buldu. Allah’in izniyle..deneyin ne kaybedersiniz..

Bunların haricinde özellikle kantaron, papatya ve çörek otu yağları bu konuda etkili yağlar olmaktadır. Her gün düzenli olarak bu yağlardan biri ile masaj yapmanız bir süre sonra topuk dikeni sorununu ortadan kaldıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ