Kadınlar Sitesi

“Onun tarafından bir ilgi var mı yok mu bilmiyorum ama yansıyan o haller benim için büyük şereftir aslında. Haberi görünce mutlu oldum, çünkü…”

“Onun tarafından bir ilgi var mı yok mu bilmiyorum ama yansıyan o haller benim için büyük şereftir aslında. Haberi görünce mutlu oldum, çünkü…”

Ünlü oyuncunun bakışları olay olmuştu açıklama geldi!Azerbaycanlı oyuncu Pervin Abiyeva, “Yanlış Anlama” filmindeki rolüyle Türkiye’de de adını duyurdu. Filmin galasında Şevket Çoruh’un kendisine bakarken çekilen fotoğrafları çok konuşuldu, hemen arkasından adı Rafet El Roman’la anılmaya başlandı. Abiyeva ile hem filmi hem de bu haberleri konuştuk.

blank

◊ Keşfedilme hikayenizden bahseder misiniz?
– Bir kız arkadaşım vardı. Devlet Tiyatrosu’nda oyuncuydu. Bir gün onu ziyarete gittim. Koridordan karşıma bir adam çıktı, bana uzun uzun baktı ve “İşte bu, ben bunu arıyorum, bana bu lazım” dedi. Öylece kaldım, benden ne istediğini anlamamıştım. Meğer yönetmenmiş.

◊ Kaç yaşındasınız o zaman?
– 20-21… Uçuk kaçık bir adamdı. “Seni oyuncu yapacağım” dedi. “Büyük risk alıyorsunuz, benim hiç oyunculuk deneyimim yok” dedim. Dinlemedi bile, “Ben oynatacağım, başarırsın” diye diretti.

◊ Ve böylece oyunculuğa başladınız, öyle mi?
– Evet ama ilk başlarda olaya bu kadar ciddi bakmıyordum.

◊ Neden?
– Başka meslek istiyordum çünkü. Ama sonra bir baktım iyi gidiyor, başarabiliyorum, “Neden olmasın” dedim ve tüm iddiamı ortaya koydum.

◊ Ondan sonra hırs mı yaptınız?
– Öyle oldu. “Oyunculuk anlamında Azerbaycan’ın 1 numaralı ismi olacağım” dedim. Dediğimi de yaptım. Şu anda genç oyuncular arasında birinci benim.

◊ Aklınızda olan asıl meslek neydi peki?
– Çocukluk yaşlarımda avukat olmak istiyordum, sonrasında aklımda modacılık belirdi. En son oyunculukta karar kıldım. Aslında muhasebe mezunuyum ama muhasebeci olmayı asla istememiştim. Bizde önemli olan bir diploman olsun de ne olursa olsun!

blank

BİZİM AİLEDE İKİNCİ KOCAYI KOCADAN SAYMAZLAR

◊ “Yanlış Anlama” filminin kadrosuna nasıl dahil oldunuz?
– Bir gün beni aradılar, “Azeri-Türk ortak yapımı bir film çekiliyor, seninle çalışmak istiyorlar” dediler. Sonra yapımcı geldi, konuştuk. Çekim gününe kadar bu işin olacağına inanmıyordum biliyor musun… Ama şu an buradayım işte… Filmde de Azeri bir kızı oynuyorum. Senaryo gereği Baran’a (Hakan Bilgin) âşık oluyorum. Devam filminde akıbetimiz ne olacak, evlenecek miyiz bilmiyorum ama…

◊ Azerbaycan’da da birçok dizi ve filmde rol almışsınız bildiğim kadarıyla.
– Azerbaycan’da üç tane dizim var, ondan sonra hiç dizi projesi kabul etmedim. Çünkü Türkiye’deki gibi cazip değil. Maddiyat bakımından cazip olmadığı gibi bir de inanılmaz yorucu.

◊ Bu filmdeki rolünüzü sevdiniz mi?
– Aslında ben kendimi çok sevmem filmlerimde. Daha iyisi olmalı, iyisini yapmalıyım düşüncesindeyimdir hep. Ama film mükemmel olmuş gerçekten. Gelen tepkiler de çok iyi. Bakü’deki galada izdiham yüzünden salonda oturacak yer bulamadık, düşünün artık.

◊ Buradaki galada Şevket Çoruh’un size bakışları çok konuşuldu…
– Evet, Şevket Bey bana bakıyormuş ama ben hiç fark etmemişim. Şevket Bey mükemmel bir oyuncu, ben de çok severim. “Arka Sokaklar”ı kaç yıldır izliyoruz neticede, gönlümüzde taht kurmuş bir oyuncu. Onun tarafından bir ilgi var mı yok mu bilmiyorum ama yansıyan o haller benim için büyük şereftir aslında. Haberi görünce mutlu oldum, çünkü onun tarafından fark edilmek güzel.

blank

◊ Ailede ya da akrabalar arasında oyuncu-tiyatrocu var mı?
– Ailede ya da bizim sülalede “oyuncu veya şarkıcı olmak istiyorum” diyenlerin kafasını keserler! Ama benim çocukluktan beri böyle bir karakterim var, “Anne-bana bunu yapabilir miyim?” demem, “Bunu yapacağım hazır olun” derim. Bütün sülale de bunu bilir. Biraz erkeksiyim. O yüzden “Ben bu işi yapacağım” dediğimde hiç karışmadılar bana. Akrabalarıma da “İsterseniz silin beni, ben buyum. Ne siz beni tanıyın ne de ben sizi” dedim. Mesela bizim ailede biri boşanıp yeniden evlenirse ona da “Senin kocan birinciydi, bunu kocadan saymayız” derler!

PARAN VARSA AŞKI BİLE SATIN ALABİLİRSİN

◊ Özel hayatınızı da konuşsak… Bir beraberliğiniz var mı mesela?
– Var da yok gibi bir şey. Eğer buraya taşınırsam, çalışmaya başlarsam, Azerbaycan’da olan her şeyi orada bırakacağım.
Yeni bir hayat başlayacak burada benim için. Sevgilim isterse hayatımda kalır, istemezse kalmaz, kendi bileceği şey. Hayatıma kimseye göre yön veremem.

◊ Para sizin için ne ifade ediyor?
– Para elbette çok önemli… Para varsa sağlığın da olur, huzurun da olur. Her şey paraya bağlı, istediğin her şeyi alabilirsin. Ev, araba hatta aşkı bile satın alabilirsin. Paran varsa her şeye sahip olabilirsin.

◊ Aşk peki?
– Aşk da çok önemlidir. Ben aşk kadınıyım. Sevilmek, dikkat çekmek, hep el üstünde tutulmak isterim. Sevdiğim kişi tarafından sevildiğimi hissetmezsem kaçarım. O aşkı mutlaka hissetmeliyim.

Ünlü oyuncunun bakışları olay olmuştu açıklama geldi

RAFET EL ROMAN BANA HAYRAN KALMIŞ OLABİLİR

◊ Türkiye’den yeni teklifler var mı? Hedefleriniz neler?
– Ben yükselmek, emin adımlarla ilerlemek istiyorum. O nedenle gelen teklifleri titizlikle inceliyorum. Azerbaycan’dan çıkmak, kendi ülkem dışında da tanınmak amacım… Belki Rafet El Roman’ın bir klip çekimi olabilir. Ayrıca bir dizi yapıyor, beni de oynatmak istiyor. Rafet Bey’le çok uzun zamandır arkadaşlığımız var. Sık sık konuşuyoruz. İnşallah olur. Türkiye’de oyunculuk eğitimi alacağım, tamamen buraya taşınmayı düşünüyorum.

◊ Rafet Bey size hayran kalmış olabilir mi?
– Olabilir. O çok naif, romantik biri. Belki ben öyle algılıyorumdur bilmem, genel anlamda sevecen bir tavrı var. Bizim Azeri erkekleri öyle değil mesela… Onlar
biraz kaba, biraz eski kafalılar. Türk erkekleri gibi romantik değiller.

◊ Rafet El Roman’la buluştuğunuz şeklinde haberler çıktı. Aşk iddiaları gündeme geldi…
– Dediğim gibi bir klip ve bir dizi projesi var. Onun için buluştuk. Beni aradı, yakındaydı ve yanıma uğradı sadece. Bir gün sonra Viyana’ya uçacağı için 15 dakika kaldı ve sonra gitti. Bizi o gün görüntüleyen olmadı. Çıkan haberlerde arabadaki kadın ben değildim. Yakın zamanda iş için bizi birlikte görebilirsiniz. Ama şimdilik aşk adına bir durum yok.

blank

◊ Türkiye’de şöhret olmak daha mı kolay?
– Sanmam. Sadece şans benim yüzüme güldü, o kadar.

◊ Türkiye’deki hangi oyunculara hayransınız?
– Halit Ergenç… Çok severim, beğenirim. Şevket Çoruh da çok değerli bir oyuncu.

◊ Bergüzar Korel’i anımsatan bir yüzünüz var. Kızmasın?
– Bence kızmaz, onlar profesyonel oyuncular. Böyle şeylere takılmazlar diye düşünüyorum.

◊ Peki kadın oyuncu olarak?
– Rahmetli Oya Aydoğan’ı çok severdim. O vefat ettiğinde çok ağlamıştım. Nebahat Çehre’yi ve Bergüzar Hanım’ı da severim.

Ünlü oyuncunun bakışları olay olmuştu açıklama geldi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ