Kadınlar Sitesi

‘Seni melekler öptü’ yüzündeki leke o yüzden

‘Seni melekler öptü’ yüzündeki leke o yüzden

İngiltere’nin Exeter şehrinde yaşayan çift Lucy Davy ve Mike Davy’nin bebekleri Sonny yüzünün yarısını kaplayan bir lekeye sahip. Anne ve baba ise yabancılardan gelen acımasız yorumları kınıyor ve herkesin bu duruma karşı daha düşünceli olmasını istiyorlar. Gittikleri her yerde insanların ilgisini çeken lekenin bir gün Sonny’i üzebileceğini düşünüyorlar.

Daily Mail’de yer alan habere göre anne Lucy Davy henüz Sonny doğalı birkaç saatolmuşken bebeğin yüzünde kırmızı bir leke fark etti. 6 ay içinde bu leke şişmiş ve bir bilardo topu büyüklüğüne gelmişti.

blank

Sokakta pek çok insanın ilgisini çeken lekenin ileride okula başladığında oğlunu üzmesinden korkan anne insanların ne kadar kaba olabileceğine şaşırdığını söylüyor. Alışverişe gittiklerinde insanların oğlunun yüzüne bakabilmek için çaba harcadığını belirten anne bu istenmeyen ilgiden rahatsız.Hürriyet.com.tr

“İYİ Kİ BENİM BEBEĞİMDE YOK”

Bir keresinde yabancı bir kadının “İyi ki benim bebeğimin yüzünde böyle bir şey yok.” dediğini bile belirten anne çoğu zaman insanların bebeklerinin kanser hastası olup olmadığını sorduklarını da ekliyor. Restorana gittiklerinde yabancıların bebeklerini parmakla gösterdiğini söyleyen Lucy Davy tepkilere bebeğinin bir melek tarafından öpüldüğünü söyleyerek karşı koymaya çalışıyor.

blank

Anne Davy “Sonny çok mutlu bir çocuk. İleride böyle sorunlarla karşılaşacağını düşünmek beni çok üzüyor.” diyor.

Doğumundan kısa bir süre sonra doktorlar tarafından kapiller hemanjiom teşhisi konulan Sonny lekenin büyümesini engellemek için bir takım ilaçlar kullanıyor, fakat anne ilaçların etkili olamadığını söylüyor. Bebeklerde görülen hastalık kan damarlarının normalden fazla büyüyüp tümör haline gelmesinden kaynaklanıyor. İlk 6 ayda büyüyen lekeler 12-15 ay arası küçülüp 5-6 yaşında tamamen yok olabiliyor. Lekeden kurtulmak için Sonny’nin yakında ameliyat olması bekleniyor.

blank

“İNSANLARDAN TEK RİCAM…”

Anne Lucy Davy “ Bu ameliyat pek çok ameliyattan ilki olacak. Sonny’nin hiçbir zaman simetrik ve mükemmel bir yüzü olmayacak fakat o benim için daima gördüğüm en güzel şey olacak. İnsanların konuşmadan önce düşünmesini istiyorum. Sonny’nin ve ebeveynleri olarak bizim duygularımız var. Söyledikleri şeyler Sonny’i hayatının sonuna kadar etkileyebilir.” diyerek duygularını belirtiyor.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ