Kadınlar Sitesi

Seni 10 Yaş Genç Yapacak Cilt Bakımı İpuçları Tam 1 Ay Sonra 10 Yaş Gençleşmiş Olacaksınız

Seni 10 Yaş Genç Yapacak Cilt Bakımı İpuçları Tam 1 Ay Sonra 10 Yaş Gençleşmiş Olacaksınız

1. İşe, bol bol su içmekle başla!

İşe, bol bol su içmekle başla! Vücudumuz için suyun önemi anlatmakla bitmez. Sağlıklı bir cildin de temel besin kaynağı sudur. Su, cildi hem nemlendirir hem de diri tutar.

blank

2. Duşunu ılık suyla al, asla sıcak suyla değil!

Duşunu ılık suyla al, asla sıcak suyla değil! Sıcak suyla duş almanın meydana getirdiği en büyük problem: Cilt kuruluğu! Sıcak su, üst derideki yağ tabakasının yok olmasına ve cildin kurumasına sebep olur. Eğer cildini yeterince nemlendirmiyorsan bu kuruluk yerini zamanla çatlaklara bırakır.

blank

3. Güzel bir uyku çek.

Güzel bir uyku çek. Kaliteli bir uyku için uyku süresi kadar nasıl uyuduğun da oldukça önemli. Örneğin; sırt üstü uyumak yüzünün ezilmesini engellerken, kırışıklık oluşmasını da engeller. Ayrıca yüksek yastık kullanman da yüzündeki kan dolaşımını arttırırken, göz altında torba oluşmasını engeller.

blank

4. Günde yüzünü, sabah ve akşam olmak üzere, 2 kez yıka.

Günde yüzünü, sabah ve akşam olmak üzere, 2 kez yıka.

blank

5. Toniksiz asla!

Toniksiz asla! Mükemmel cildin sırlarından biri de temizleyici tonik! Cilt tipine uygun bir temizleyici tonik ile kusursuz cilde bir adım daha yakınsın. Cildin yağlıysa, salisilik içeren jel temizleyicileri tercih etmelisin. Cildin kuruysa, nemlendirici etkili temizleme sütlerini tercih etmelisin. Cildin lekeliyse, meyve asitleri içeren aydınlatma etkili temizleyicileri tercih etmelisin.

blank

6. Yüzünü mutlaka nemlendir.

Yüzünü mutlaka nemlendir. Kusursuz bir cilde giden yol, nem ihtiyacını karşılamaktan geçer! Cildi iyi bir şekilde nemlendirmenin püf noktası ise nemlendiriciyi, direkt kuru cilt yerine nemli bir cilde uygulamak.

blank

7. Güneş kremi kullanmadan sokağa adım atma!

Güneş kremi kullanmadan sokağa adım atma! Cildini güneşin zararlı ışınlarından korumak için yalnızca tatildeyken değil günlük hayatta da güneş kremi kullanmalısın. Böylece daha sağlıklı, lekesiz ve kusursuz bir cilde sahip olman kaçınılmaz. En az 30 faktörlük olması gereken güneş koruyucunu, mutlaka güneşe çıkmadan yarım saat önce sür.

blank

8. Asla ama asla makyajınla uyuma!

Asla ama asla makyajınla uyuma! Her akşam yatmadan önce makyajını mutlaka temizle. Eğer uyku öncesi makyaj temizlemeyi rutinin haline getirirsen, sabahları yenilenmiş ve de ışıl ışıl bir ciltle güne merhaba dersin.

blank

9. Gece ve göz kremini atlama!

Gece ve göz kremini atlama! Eğer ki 30’lu yaşlara geldiysen, retinol içeren yaşlanma karşıtı gece kremlerini tercih etmelisin. Göz altlarında herhangi bir sarkma, kırışıklık veya ton farklılığı görmek istemiyorsan, her gece göz kremini mutlaka sür.
👉 Haftalık rutinler:

10. Haftada bir peeling yapmayı ihmal etme.

Haftada bir peeling yapmayı ihmal etme. Hafta bir uygulayacağın bir yüz maskesi sayesinde, cildin ölü derilerden arınır. Böylelikle daha pürüzsüz ve canlı görünüme kavuşur.

11. Hareket etmek oldukça önemli.

Hareket etmek oldukça önemli. Bildiğin üzere, hareket etmek kan dolaşımını hızlandırır. Bu da daha sağlıklı ve dinç bir cilt demek. Bu yüzden, haftada en az 3 kez egzersiz yapmalısın.

12. Cep telefonunu mikroplardan arındırmayı ihmal etme.

Cep telefonunu mikroplardan arındırmayı ihmal etme.

13. Düzenli olarak nevresimlerini ve özellikle yastık kılıflarını değiştir.

Düzenli olarak nevresimlerini ve özellikle yastık kılıflarını değiştir.

14. Makyaj fırçalarını temiz tut.

Makyaj fırçalarını temiz tut. Temiz fırçalarla yapılan makyaj her zaman daha iyi bir sonuç verir. Daha önemlisi ise kirli fırçaları kullanmak; yüzde sivilce, siyah nokta gibi birçok sebep olabilir. Hem sağlığın hem de kusursuz bir makyaj için fırçalarını haftada en az bir kez temizlemelisin.

15. Vücudunu ölü derilerden arındır.

Vücudunu ölü derilerden arındır. Doğal partiküller içeren bir body scrub ile cildini nazikçe ölü derilerden arındırırken ipeksi bir yumuşaklığa da merhaba de.
👉 Aylık rutinler:

16. Toz şeker peeling’i ile ölü derilerden kurtul.

Toz şeker peeling’i ile ölü derilerden kurtul.

17. Profesyonel bir yüz bakımı yaptır.

Profesyonel bir yüz bakımı yaptır.

18. Oluşacak şüpheli benlere karşı vücudunu incelemeyi ihmal etme.

Oluşacak şüpheli benlere karşı vücudunu incelemeyi ihmal etme.
👉 Yıllık rutinler:

19. Yıllık sağlık kontrolü için dermatoloğuna görün.

Yıllık sağlık kontrolü için dermatoloğuna görün.

20. Herhangi bir sağlık problemine karşı önlem almak için cilt taraması yaptırmayı unutma!

Herhangi bir sağlık problemine karşı önlem almak için cilt taraması yaptırmayı unutma!
Her şeyden önemlisi cildini sev! ❤️

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ