Kadınlar Sitesi

Resimdeki Adam Evin İçinde mi Dışında mı? Cevabınız Sizinle İlgili Birçok Şeyi Açığa Çıkarıyor

Resimdeki Adam Evin İçinde mi Dışında mı? Cevabınız Sizinle İlgili Birçok Şeyi Açığa Çıkarıyor

Bu kişilik testinde, algılarınıza göre aşağıda yer alan resimde gördüğünüz adamı, evin içinde mi yoksa dışında mı gördüğünüze karar vermeniz gerekiyor. Gördüğünüz üzere, bu özel bir resim olmakla birlikte doğru veya yanlış olarak sayılabilecek bir cevabı içinde barındırmamaktadır. Bu test, yalnızca şu zamana kadar içinizde saklı kalmış birtakım düşünceleri açığa çıkaracaktır. Şimdi aşağıdaki resme hızlıca bakıp adamın evin içinde mi yoksa dışında mı olduğuna karar verin. Bizce bir karara vardınız:

blank

Size göre adam evin içindeyse: Siz daima tartışmalardan ve çekişmelerden kaçınan birisinizdir.

İnsanlarla bir şekilde geçinmenin yolunu bulabilecek biri olmakla birlikte “savaş” gibi olgulara mahal vermemek için, çok gerekli olmadıkça taraf seçmezsiniz. Karmaşık bir mizaca sahipsinizdir ve çoğu insan genellikle aklınızın derinliklerine girip sizi anlayabilme tecrübesini tatmamıştır. Bu nedenle bazen kendinizi ortamdan uzak hissediyor ve iletişimsel birtakım problemler yaşıyor olabilirsiniz. Yersiz bir “fırtına” çıkmasındansa, önce sessizlik ve sakinlikten yanasınızdır. Bazen neye karşı gösterdiğinizi bilmeseniz de, nezaketli bir biçimde inatla bir şeylere karşı dirayet gösterirsiniz. Bu özelliğinizi bilecek kadar size yakın olan insanlar, onları ve problemlerini sonuna kadar dinlediğiniz için müteşekkirdirler. Olumsuz şart ve koşulların ötesinde nasıl düşünülür iyi bilirsiniz ve dolayısıyla da, işler zorlaştığı vakit kendinizi yenilgiye uğramış hissetmezsiniz.

blank

Size göre adam evin dışındaysa: Siz, her şeyden öte dürüstlüğe ve samimiyete önem veren birisinizdir. Bir hazine kadar önemli olan bu önceliğiniz, sizi sıkıntıya sokacak veya başkaları rahatsızlık duyacak olsa bile önemini sonuna kadar korur. Ne demişler; gerçekler acıdır…. Bu nedenle bazı arkadaşlarınız içten içe size karşı düşmanlık besleyebilirler çünkü siz hep dürüstlükten ve doyruyu söylemekten yanasınızdır. İnsanların sizi sorunsuz bir şekilde anlamasını isteyeceğinizden dolayı, fikir, görüş ve duygularınızı, korkularınızın gölgesinde bırakmadan, doğrudan ifade etmeyi iyi bilirsiniz. Kimseye bağlı hareket etmek istemezsiniz çünkü bir şeylerin düzene girmesi için kendi başınıza bir çaba sarf etmeniz gerektiğine inanırsınız. Ancak, herhangi bir alanda ortak hedefe ulaşma yolundaki takım çalışmalarına önem verirsiniz. Örneğin, futbol gibi bir takım oyunu sizin ilginizi çekebilir. Bununla birlikte, cesur davranırsanız, kalbinizin arzuladığı her neyse onu başarırsınız.

blank

Size göre adam hem evin içinde hem de dışındaysa: Siz çok özgün ve yaratıcı bir kişiliksinizdir. Harekete geçtiğiniz vakit hayal gücünüz asla sizi yarı yolda bırakmaz. Arkadaşlarınızın da hayal güçleri gelişmiştir. Ayrıca, kendinizi mizah anlayışınıza göre tanımlarsınız çünkü hayattaki birtakım saçmalıklara değinerek espriler yapıp başkalarını eğlendirirsiniz. İnsanlar size kızgın olsa bile, onları güldürebilme yeteneğine sahipsinizdir. Bu da, size doğarken bahşedilmiş bir yetenektir ve etrafınızdaki herkes bu özelliğinizin farkındadır. Bununla birlikte, keskin bir görüş ve güçlü bir algı yeteneğiniz olduğunu dile getiriyor olabilirsiniz. Çünkü sizler gördüğünüzü, ‘göründüğü’ gibi değil ‘olduğu’ gibi görenlerdensinizdir. Günlük hayatınızda karşınıza çıkan ufak detaylar bile, size birçok şey ifade edebilir bu yüzden de, insanlar abarttığınızı düşünüyor olabilirler. Ancak, huzuru ve uyumu yakalamanız sizin için gereklidir. Kendinizi sevdiklerinizin yerine koyup onları anlayabildiğinizden dolayı da, empati yeteneğiniz oldukça gelişmiş bir karakter özelliğinizdir. İnsanlar sizlere devamlı içini dökmese de, gerçek dostlarınız sizi daima sevecek ve destek olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ