Kadınlar Sitesi

Öğretmen, 30 Yıl Önce Öğrencileriyle Çektirdiği Fotoğrafta Bakın NEYİ Farketti

Öğretmen, 30 Yıl Önce Öğrencileriyle Çektirdiği Fotoğrafta Bakın NEYİ Farketti

İlkokul öğretmenimizi unutmak zordur. Bugün geldiğimiz noktada en büyük payı olan harika emekçiler onlar.

Öğretmenler her sene yeni yüzlerle karşılaşıyorlar ve onları hayata hazırlamaktaki ilk adımları atıyorlar. Muhtemelen onlar için de emek verdikleri öğrencileri bırakıp yenileriyle tanışmak bir hayli zor oluyordur.
Lorly Schik adlı 50 yıllık ilkokul öğretmeninin yaşadığı zorlukları tahmin edebiliyorsunuzdur. O kadar yıl geçmesine rağmen Lorly Schik bütün öğrencilerinin suratlarını ve isimlerini biliyor. Öğretmen bir gün sabah haberlerini izlerken hiç ummadığı bir şeyle karşılaştı.
Lorly Schik öğretmenlik görevine 1940’lı yıllarda Minnesota’da başladı. 1989 yılında emekli olan değerli emekçi tam 50 yıl boyunca elleri yeni kalem tutan öğrencilerini hayata hazırladı.

blank

Yıllar sonra eşi vefat etti ve 90 yaşındayken küçük bir daireye taşındı. Bir gün sabah haberlerini izlerken beklenmedik bir sürprizle karşılaştı.

blank

Lorly Schik hemen öğrencileriyle fotoğraflarının olduğu yıllıklardan birini açtı ve bir çocuğu gördü.

blank

KARE 11 Sunrise isimli sabah haberleri programının sunucusu, 30 yıl önceki öğrencisiydi. Yıllar geçmesine rağmen öğretmen, öğrencisini görür görmez tanıdı.

blank

Hemen öğrencisinin velilerine şöyle bir mektup yazdı:

“Otuz yıl önceki öğrencimin şimdi haber kanalında sunucu olduğunu görmek beni gururlandırdı. Oğlunuzun siyah saçlarını ve küçük sırasında otururkenki halini dün gibi hatırlıyorum”

Mektubu bir gün aileyi ziyaret edip edemeyeceğini sorarak bitirdi.

blank

Aile, mektubu ve yaşlı öğretmenin ziyaret isteğini derhal oğullarına ilettiler. Televizyon sunucu çocuk da “Onu kesinlikle görmek istiyorum” diyerek teklifi kabul etti. Öğretmen ve öğrencisi 30 yıl sonra tekrardan bir araya geldiler.

blank

Öğretmen ve öğrencisi oturup eski anılarını tazelediler. Yıllardır başından geçenleri birbirleriyle paylaştılar.

blank

Lorly Schik, öğrencilerine dair her şeyi saklamıştı. Çocuğun annesinin 1988 yılında öğretmene yazdığı mektup da sakladıkları arasındaydı.

Mektupta, “Size, Cory’e harika öğretmenlik yaptığınız için teşekkür etmek istiyorum. Sizinle geçirdiği her dakikadan zevk aldığını bize sürekli anlatırdı. Gelecek sene öğretmeninin siz olmayacağını duyduğunda ne kadar çok ağladığını hayal bile edemezsiniz. Cory’nin aklından ve kalbinden asla çıkmayacaksınız. Bu kadar mükemmel bir öğretmen olduğunuzdan dolayı tahmin ediyorum ki diğer öğrencileriniz de bu konuda aynı fikirdeler,” yazıyordu.

Geçmişteki anıları yad etmek ikisinin de ağlamasına neden oldu.

blank

Yıllar sonra bir öğretmen ve öğrencisinin bir araya gelmesini görmek gerçekten çok duygulandırıcı.

blank

Yeniden bir araya gelmelerinin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Öğretmenlerin yıllar geçse de öğrencilerinin yüzlerini bir bakışta tanımaları harika bir şey. Bu da aslında öğretmenlerin öğrencilerini ne kadar çok umursadığını gösteriyor. Facebook’ta ilkokul öğretmeniniz arkadaşınızsa, yazıyı paylaşarak onları gururlandırmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ