Kadınlar Sitesi

Nihat Hatipoğlu, Teyze kızı, amca kızı, hala kızı, dayı kızı ile evlenilebilir mi sorusunu cevapladı

Nihat Hatipoğlu, Teyze kızı, amca kızı, hala kızı, dayı kızı ile evlenilebilir mi sorusunu cevapladı

Nihat Hatipoğlu, bir izleyicinin “Amca kızıyla evlenmek caiz midir hocam?” sorusuna verdiği sosyal medyada tartışma yarattı.

blank

Hatipoğlu, soruyu şöyle yanıtladı, “Efendim teyze kızı, amca kızı, hala kızı, dayı kızı hepsi caiz olan evliliklerdir” dedi.

Hürriyet’te yer alan habere göre, ATV’de yayınlanan “Nihat Hatipoğlu ile İftar” programında merak edilen soruları yanıtlayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na bir izleyicinin “Amca kızıyla evlenmek caiz midir hocam?” sorusuna verdiği cevap sosyal medyada  gündeme oturdu.

E ben 35 yıllık evliyim

Hatipoğlu, bir izleyiciden gelen soru üzerine “E ben teyzemin kızıyla evliyim. Benim hanım teyzemin kızı. 35 yıllık evliyim” diye yanıt verdi.

Nihat Hatipoğlu, soruyu şöyle yanıtladı: “Efendim teyze kızı, amca kızı, hala kızı, dayı kızı hepsi caiz olan evliliklerdir. Kuranı kerimde helal olan ve haram olan evlilikler belirtilmiştir. Bu nedenle de teyze, amca, dayı kızıyla evlenmekte hiçbir dini sakınca yoktur.

Peygamberimiz kendi öz kızını kime verdi, Ali’ye. Kimdir Hazreti Ali, peygamberin amca oğlu, değil mi? Kendi öz kızını amcasının oğluna vermiştir sevgili peygamberimiz. Teşekkür ederim sorunuz için”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ