Kadınlar Sitesi

Kum Boncuk ile Yapılmış Harika Kolyeler

Kum Boncuk ile Yapılmış Harika Kolyeler

Kum Boncuk ile Yapılmış Harika Kolyeler

Boncuk işi ile işlenmiş harika boncuk kolye modelleri siz bu işle uğraşan hanımlara ilham kaynağı olacaktır.. Burada ki kum boncukların tek tek iğneyle buluşması sonucunda bu harika takılar meydana çıkmıştır.  Aslında bu iş fazlaca sabır isteyen bir bir iştir ama oldukça da keyifli vakit geçirmek bire birdir. Sadece kolye yapmak için değil bu çiçekler ve diğer desenler  bu çiçeklerle her türlü süs eşyası panolar tülbent oyaları, kıyafet süsleme gibi şeylerde yapabilirsiniz.. Farklı desenlerle de binlerce şey yapabilirsiniz hayal gücünüze kalmış..

Kum boncukları olsun diğer her tür boncuğu süsleme eşyalarında kullanırken tığ, şiş, iğne ve direk elle işleyerek türlü şekiller verebilirsiniz, galerimizde daha çok çiçek ağırlıklı şekillendirmeler görüyorsunuz.. Bunun için iğne kullanılarak yapılmış örnekler yapmanız gerekiyor ama siz ipe geçirerek kum boncukları tığla da örebilir mekikle de örebilirsiniz.. Tülbentler için genelde ipe dizilmiş boncuklar tığ ya da mekik ile işlenir.. Sabır istiyor olsa da ortaya çıkan müthiş manzara için buna değer diyorum, renk kullanımında sınır tanımayan bu boncuklardan yapılmış kolyeler birer sanat eseri gibi adeta.. Bu işi öğrenmek için kurslara da dahil olabilirsiniz ve devletin bünyesinde bulunan ücretsiz kurslarda dalları da vardır.. Bu şekilde de işi ileriye taşıyarak aile bütçesine katkı da sağlayabilirsiniz..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

s

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ