Kadınlar Sitesi

Kilo kaybı hedefleri için kimyon kullanmaya karar vermek harika bir karardır

Kilo kaybı hedefleri için kimyon kullanmaya karar vermek harika bir karardır

Herkes kilo vermenin ve kilo verme hedeflerinizle ilerlemeye devam etmenin zor bir süreç olduğunu bilir. Bununla birlikte, kilo vermenize yardımcı olabilecek bir tozun, yanı sıra kalp hastalığını ve obezite riskini azaltarak sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamanız olasılığını arttırır. Neyse ki bu toza kolayca erişilebilir ve aynı zamanda çoklu avantajlarını kanıtlayan araştırmalarda vardır.

Büyülü toz olarak da adlandırılan “Kimyon”

Kimyon genellikle topraklı ve köri tozunda kullanılan bir baharat olarak kullanılır. Bakkallarda bazen “biber tozu” olarak paketlenir ve tüm farklı mutfak türleriyle ilişkilendirilir.

Kimyon Testleri

2015 yılında İran’ın Tıbbi Bilimler Üniversitesi’nden Shahid Sadoughi Üniversitesi’ndeki araştırmacılar rastgele 88 aşırı kilolu veya obez kadınları 2 gruba ayırdı. 3 aylık bir süre boyunca her iki grup da beslenme danışmanlığı aldı ve günlük kalori alımlarını 500 azalttı. Ancak, sadece bir grup günlük 5 çay kaşığı kimyon katılmış yoğurt tüketimine girdi.

Kontrol grup (kimyon olmayan) için kimyonsuz aynı miktarda yoğurt reçete edildi. Üç aylık sürenin dolmasının ardından, kimyon grubuna katılan üyeler, kimyon olmayan gruptaki ortalamadan ortalama üç kilo daha yitirmiş ve toplam on üç kiloya kadar kilo vermişti! Buna ek olarak, kimyon grubu katılımcıları vücut yağ yüzdesini yaklaşık% 15 azaltmada başarılı olmuşlardır.

Kimyon Araştırmasından Sağlanan Önemli Faydalar

Daha da önemlisi, bu çalışmanın sonuçlarına göre içsel yararlar vardır. Kimyon grubunun katılımcıları arasında, trigliserit gibi zararlı kan yağlarının seviyeleri yirmi puan düştü; kontrol grubu sadece beş puan azaldı; Ve kolesterol açısından, kimyon grubundaki bireylerin, kolesterol okumaları üzerine puanlarının yarısından çoğunu azaldığı bildirildi. Kimyon tüketen bireyler, kimyonu tüketerek veya sadece kimyonu beslenme alışkanlıklarına dahil ederek daha fazla kalori yakıyor, aynı zamanda kalp rahatsızlığı ve obezite risklerini de azaltabiliyorlar.

Buna ek olarak, araştırmanın yazarları, diğer baharatlar gibi kimyonun vücuttaki kolesterol emilimini engelleyen kimozinin fitosterol bakımından zengin olması nedeniyle geçici olarak metabolizma oranlarını artırabileceğini düşünüyor.

blank

Ek Faydalar

Şaşırtıcı bir şekilde günlük ömrünüzün bir parçası olarak kimyonu kullanmanın bir çok faydası vardır. Denemeniz için gereken birkaç nedeni aşağıda bulabilirsiniz:

Astım : Balgam söktürücü olarak kullanılır, ki kimyon solunum yollarındaki biriken balgam ve mukusları gevşetir.

Uykusuzluk : Bir gevşetici gibi davranır uykusuzluğunuzun giderilmesine yardımcı olur.

Soğuk algınlığı : Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra diğer enfeksiyonlara ve toksinlere karşı savunma için bir c vitamini kaynağı sağlayan yardımcılardandır.

Sindirim: Gaz rahatsızlıklarını ve mide ağrılarını gidererek sindirmede yardımcıdır.

Diyabet : Hipoglisemi şansını (kan dolaşımında yüksek konsantrasyonda glikoz) azaltır.

Kimyonu denemek ister misiniz? : İşte Kimyon Çayı için Reçeteniz.

SİHİRLİ TOZ KARIŞIMI

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı kimyon tohumu
  • 250 ml su

Adımlar

1.Adım: 1 demlik alın ve 1 çay kaşığı kimyon tohumu ekleyin

2.Adım : yaklaşık 5 10 saniye düşük ateşte ısıtın

3.Adım: 250 ml suyu(yaklaşık 1 buçuk su bardağı) demliğe boşaltın

4.Adım: Kaynadıktan sonra demliği kapatın ve 5 dakika kadar çökelmesine izin verin.

5.Adım: Çay bardağınıza doldurun ve içeceğin tadını çıkarın.

İsteğe bağlı adımlar : Birkaç tatlı kaşığı bal veya isteğe göre tuz eklenebilir.

Kilo kaybı hedefleri için kimyon kullanmaya karar vermek harika bir karardır. Kimyon, kalp hastalığı ve obezite riskinizi azaltma imkanına sahiptir; Bağışıklık oluşturmak gibi sağlıkta çeşitli yönlerde yardımcı olmaktır. Öyleyse kimyonu deneyin!

Ve bu mucizeyi herkesle paylaşın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ