Kadınlar Sitesi

Kayıp annesi Fahriye Kara için adliye önünde aracını ateşe verdi

Kayıp annesi Fahriye Kara için adliye önünde aracını ateşe verdi

27 yıl önce gittiği Suudi Arabistan’da hac sırasında çıkan izdihamda öldüğü sanılan ve daha sonra tecavüzcüsüyle evlendirildiği için ülkesine dönemediği iddia edilen Fahriye Kara’nın oğlu, annesinin Türkiye’ye getirilmesi için Adana Adliyesi önünde aracını ateşe verdi

1990 yılında eşi Abdurrahman Kara ile birlikte gittiği Suudi Arabistan’da ortadan kaybolan ve çıkan izdihamda hayatını kaybettiği sanılan Fahriye Kaya’nın ismi yıllar sonra tekrar gündeme geldi.

Fahriye Kara’nın bulunması için ailesi bir televizyon programına çıkarak yardım istedi.

TÜRKİYE’YE GETİRİLMESİNİ İSTEMİŞTİ

Kadının o yıllarda Suudi Arabistan’da bir kişinin tecavüzüne uğradığı ve evlenmek zorunda kaldığı iddia edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Suudi Arabistan ziyaretinde konuyu gündeme getirerek, Fahriye Kara’nın Türkiye’ye getirilmesini istedi.

blank

ARACINI ATEŞE VERDİ

Tüm bu çalışmalara rağmen annesinin hala Türkiye’ye getirilmediğini öne süren Fahriye Kara’nın oğlu Mahmut Kara, pikabını Adana Adliyesi önünde ateşe verdi. Annesinin fotoğrafını boynuna asan Kara, önce kendisini bıçakla kesmekle tehdit etti.

GÖZALTINA ALINDI

Çevrede güvenlik önlemi alan polisi yanına yaklaştırmayan Mahmut Kara’nın bir dönercinin tezgahında bulunan döner bıçağını alarak kendisini tehdit etmesi herkesi korkuttu. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mahmut Kara, annesinin de namussuzluk yaptığını iddia etti. Polis tarafından ikna edilerek elindeki bıçaklar alınan Mahmut Kara gözaltına alındı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ