Kadınlar Sitesi

İşte Türkiye’nin ideal kadını

İşte Türkiye’nin ideal kadını

İşte Türkiye’nin ideal kadını
şte Türkiye’nin ideal kadını

Yıldızların en çok beğenilen yerleri bir araya gelirse ortaya ne sonuç çıkar? Estetik cerrahların ve spor hocalarının kapısı, kimlere benzemek için aşındırılıyor? Bu görünüm nasıl elde edilir? Serenay Sarıkaya’nın bacakları, Nurgül Yeşilçay’ın gözleri, Beren Saat’in burnu. İşte muhteşem karma…
şte Türkiye'nin ideal kadını
Hürriyet Pazar’da Aslı Barış, “Beni baştan yarat” diyenler için önerilerde bulundu. Yazı şöyle:
Burun – 5 bin TL’ye Beren Saat’in burnu..
Burun - 5 bin TL'ye Beren Saat'in burnu..
İşte Türkiye’nin en çok tercih edilen burnu. Son dört yıldır estetik cerrahlardan ‘Beren burnu’ isteniyor.

Son dönemde en çok Beren Saat’in burnunun istendiğini belirten Plastrik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Berfu Babuççu, “Beren’in yuvarlak yüz hatları, burun şekli, elmacık kemiklerinin dolgunluğuyla sempatik bir ifade sergiliyor ve bu yüzden tercih ediliyor” diyor. Bu operasyon 5 bin TL’den başlıyor.
Cilt – 300 TL’ye Burcu Esmersoy cildi
Cilt - 300 TL'ye Burcu Esmersoy cildi
40 yaşında ama 20 yaşındaki bir cildin pırıltısına ve gerginliğine sahip. Sırrı ‘zaman makinesi’ mi?

Esmersoy’un zamana meydan okuyan cildini ‘Zaman Makinesi’ adlı yeni geliştirilen bir cihazla yakalamak mümkün. Cildin yüzeyini ultrasonik temizlemeyle yenileyen cihaz, diyatermi odaklı radyofrekansla sıkılaşma ve pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. 6 seansta sonuç alınıyor. Fiyatlar seans başı 300 TL.
Omuzlar – Deniz Akkaya omuzları için her gün 15 dakika

Omuzlar - Deniz Akkaya omuzları için her gün 15 dakika
İlginçtir, geçirdiği estetik operasyonlarla adını duyuran model Akkaya’nın neşter değmemiş omuzları, kadınların favorileri arasında. Nedeni, sıkı ancak erkeksi değil.

Vücut yapılandırma antrenörü Orhan Tezişçi’ye göre Deniz Akkaya’nın omuzlarının en cazip yanı, ‘aşırı çalışılmış’ gibi görünmemesi. Tezişçi: “Bu görünüm basit egzersiz setleriyle kolayca elde edilebilir. ‘Kanat’ diye tabir edilen ‘Latissumus’ kaslarını öne eğin, dumball’ı karna doğru çekin. Bu harekete ayakta dumball’ları yana açma hareketi eşlik etmeli. Günde 15 dakika yeterli” diyor.
Göğüs – Hadise gibi dik ve dolgun
Göğüs - Hadise gibi dik ve dolgun
2013’te Elle Style Awards gecesine iddialı bir dekolteyle katılan şarkıcı, o günden itibaren ideal göğüs ölçüsüyle özdeşleşti.

Prof.Dr.Orhan Babuççu’ya Hadise’nin sırrı dolgun ve dik görünüm: “Memeyi bir piramit olarak düşünürsek meme başının bu piramidin en tepe noktasında olmasını isteriz. Memenin şekli de önemlidir, orta hatta yakın kısmının dolgun, yanların ise dışarıya doğru çok taşmamış olmasını tercih ederiz. Hadise bu görünümü yakalıyor.” Operasyonların fiyatı 8 bin-15 bin TL arası değişebiliyor.
Karın – Eda Taşpınar karnı için 90 saniye plank
Karın - Eda Taşpınar karnı için 90 saniye plank
Fitness hocalarının en sık karşılaştığı soru: “Eda’nın baklavalarına nasıl sahip olabiliriz?”

Fitness hocası Murat Bur, ‘Taşpınarvari’ karın kasları için ‘plank’ hareketini öneriyor: “Omuzlarınız, dirseklerinizin tam üzerinde olmalı. Ağırlığı dirseklerinize ve ayak parmaklarınıza verin ve karın kaslarınızı kasın. 90 saniyeden daha uzun yapmayın.”
Popo – Ceren Hindistan’ın Brezilya poposu
Popo - Ceren Hindistan'ın Brezilya poposu
’Yeni Bayan Popo’ olarak anılan 26 yaşındaki oyuncu, titrinden rahatsız olmadığını açıkladı.
Hindistan’ın kalkık ve yuvarlak kalçalarına sahip olmak için 6-8 saatlik diyatermi radyofrekans terapisi yeterli. Sistem, fazla yağ dokusunu azaltıp, kolajen ve elastin yapısının tetikleyerek kalkık görünüm sağlıyor. Seanslar 300 TL civarında.
Bacaklar – Serenay bacakları için Static Lunge

Bacaklar - Serenay bacakları için Static Lunge

Boyu 1.75 olan oyuncunun ince ve biçimli bacakları için ‘static lunge’ hareketi şart!
Murat Bur, oyuncunun ince bacakları için şu hareketi tavsiye ediyor: “Başınız dik karşıya bakarken, karın kaslarınızı sıkarak aktif hale getirin. Bir ayağınız ilerideyken diğeri parmak ucu pozisyonunda geride tutun. Ön diziniz sabit kalsın, arka dizinizi yavaşça aşağı indirin. Ayaklarınız paralel, karşıya bakmalı. Kuvveti öndeki ayağın topuğundan uygulamalısınız. Bu hareketi günaşırı 15 kez, 4 set yapın.”

Gözler – Nurgül Yeşilay
Gözler - Nurgül Yeşilay
Üzgünüz: Oyuncunun badem biçimindeki yeşil gözlerini elde etmek için bilinen bir estetik müdahale yok.
Saçlar – Fahriye Evcen
Saçlar - Fahriye Evcen
Evcen, ahenkle dans eden saçları sayesinde dünya çapında bir markanın güzellik elçisi oldu. ‘Fahriye Evcen kahvesi’ 2015’in en tercih edilen saç renklerinin başında geliyor.

Estetik cerrahlara en çok onlara benzemek için başvuruyorlar. Yıldızların en çok beğenilen yerleri bilgisayarda bir araya gelirse ortaya nasıl bir güzel çıkar. Bugünün yıldız kadınları Nurgül Yeşilçay, Beren Saat, Tuba Büyüküstün, Fahriye Evcen ve Burcu Esmersoy’un bir araya getirilmesiyle ‘muhteşem Türk tipi ideal kadın’ ortaya çıktı.
Estetik cerrahlara en çok onlara benzemek için başvuruyorlar.
(Muhteşem karma, illüstrasyon: Serhat Gürpınar.)
Muhteşem karma, illüstrasyon Serhat Gürpınar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ