Kadınlar Sitesi

İki Genç Kırmızı Işıkta Bekliyorlardı – Derken Arabanın İçinden Yardım Çığlığı Atan Kadını Gördüler

İki Genç Kırmızı Işıkta Bekliyorlardı – Derken Arabanın İçinden Yardım Çığlığı Atan Kadını Gördüler

Her şey 19 yaşındaki Aaron ve 17 yaşındaki Jamal’ın Teksas’taki bir aracın yanından geçmeleriyle başladı.İki genç aracın sağından geçerken, aracın arka koltuğunda oturan genç kadının durumunun iyi olmadığını fark ettiler. Kadınla göz teması kuran çocuklar, kadının ağzını okudular. Kadın, ‘Bana yardım edin’ diyordu.Şok geçiren çocuklar hemen ne yapmalarını gerektiğini düşünmeye başladılar.

blank

Aaron ve Jamal, aracın arkasında oturan genç kadına dikkatlice bakınca bir şeylerin ters gittiğini anladılar.Çocuklar aracın yanından geçerken, aracın içindeki genç kadın sessizce ağzını oynatarak ‘Bana yardım edin’ dedi.

blank

İki genç hemen polisi aradı.Bu arada aracı takip etmeye başladılar.

blank

İki genç polisle konuşmaya devam ederken bir yandan da aracı izlediler.Çocuklardan birisi polisle konuşurken, “Aman Tanrım! Umarım arkamdaki araba polis arabasıdır. Yok, değil galiba. Aman Tanrım!” diyor.

blank

Birkaç dakika sonra polis geldi ve şüpheli aracı kenara çekti. Tam da iki gencin şüphelendiği gibi aracın arkasında oturan 25 yaşındaki genç kadın iş eğlencesi sonrası bir adam tarafından zorla aracına bindirilerek kaçırılmıştı.Polis, şüpheli adamı tutuklarken çocuklardan biri “Tanrı’ya şükürler olsun! Harikasınız! Aman Tanrım! Yakalayın şu adamı! Aman Tanrım!” diyerek hala şokun etkisinde olduğunu gösterdi.

blank

Adam tutuklandıktan sonra suçlu bulunarak cezaevine gönderildi. Kadın ise yara almadan kurtuldu. Aaron ve Jamal’ı polis ayrıca tebrik etti. Aaron ve Jamal’ın olay anında polisle yaptıkları telefon görüşmesi işte şöyle:

İyi ki genç çocuklar kadının tehlikede olduğunu anlayabilmişler. Günlük hayatta karşılaştığımız ancak adı duyulmayan kahramanları onurlandırmak için yazıyı paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ