Kadınlar Sitesi

Henüz 5 yaşında… Anlattıkları dayanılmaz

Henüz 5 yaşında… Anlattıkları dayanılmaz

“Düştüğümde bir yerim yara olmadı. Hatice beni dövdüğünde canım çok acıyordu. Ben büyüyünce ressam olacağım şimdi yurtta kalıyorum. Orada arkadaşlarım var. Orada mutluyum. Ben Hatice’nin yanına gitmek istemiyorum. Babamın yanında da gitmek istemiyorum. Onlar…”

Fatih’te babası ve babasının birlikte yaşadığı bir kadın tarafından işkenceye uğradığı iddia edilen 5 yaşındaki kız çocuğu S.S.K, duruşmada ifade verdi. Küçük kızın verdiği ifade uğradığı işkenceyi gözler önüne serdi. S.S.K, “Beni neden dövdüklerini bilmiyorum. Babam beni sadece dövüyordu. Babamın yanına gitmek istemiyorum. Yurtta mutluyum” dedi.

blank

Eylül ayında Fatih’te 5 yaşındaki öz kızı S.S.K.’nın üzerine kaynar su döktüğü, dişlerini kırdığı ve üzerinde sigara söndürdüğü iddia edilen baba İbrahim K. ve birlikte yaşadığı Hatice T.’nin yargılanmasına devam edildi.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mağdur S.S.K ile öz annesi Kudret K. ifade verdi.

Anne Kudret K. verdiği ifadede komşularının kendisine, babasının ve üvey annesinin kızına kötü davrandığını anlattığını söyledi. Bunun ardından kızıyla konuştuğunu söyleyen anne K., “Kızım bana Hatice T.’nin kendisini ısırdığını, üzerine çaydanlıkla kaynar su döktüğünü, yüzüne vurduğunu, dişlerini çektiğini söyledi” dedi. Kızına, “Neden babana anlatmadın?” diye sorduğunu anlatan Kudret K., “’babama söylediğimde bana kızıyordu. Kemerle dövüyordu’ dedi.” İfadelerini kullandı. Annenin ifadesinin ardından mağdur S.S.K’nın ifadesinin alınması için tutuklu sanıklar ve izleyiciler salondan çıkarıldı.

“BÜYÜYÜNCE RESSAM OLACAĞIM”

5 yaşındaki S.S.K psikolog eşliğinde verdiği ifadede, “Babam işe gidince Hatice ile evde yalnız kalıyordum. Evde yalnızken Hatice bana kötülük yaptı. Ayağıma ve elime çaydanlıkla su döktü. Yaktı. Bunu bilerek yaptı. Kollarımı, boynumu, sırtımı ısırdı. Babam kemerle dövdü. Ben banyoda düştüm. Ama ağlamadım. Düştüğümde bir yerim yara olmadı. Hatice beni dövdüğünde canım çok acıyordu. Ben büyüyünce ressam olacağım şimdi yurtta kalıyorum. Orada arkadaşlarım var. Orada mutluyum. Ben Hatice’nin yanına gitmek istemiyorum. Babamın yanında da gitmek istemiyorum. Onlar bana kötü davranıyor” dedi.

“NEDEN DÖVDÜĞÜNÜ BİLMİYORUM. SADECE DÖVÜYORDU”

Hatice T.’nin kendisine yaptıklarını bazen babasına söylediğini anlatan S.S.K, “Ben Hatice’nin bana yaptıklarını söyleyince babam beni dövüyordu. Neden dövdüğünü bilmiyorum. Babam beni kemerle bir kere değil çok dövdü. Babam bana Hatice ile ilgili bir şey demiyordu. Sadece dövüyordu” dedi.Alınan ifadelerin ardından mahkeme baba ile sevgilisinin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ