Kadınlar Sitesi

Gülen yüzüm, iyi kalplim, mert adamım, özledim be!

Gülen yüzüm, iyi kalplim, mert adamım, özledim be!

Gülen yüzüm, iyi kalplim, mert adamım, özledim be!
Tam 24 sene önceydi… Takvimler 29 Kasım 1995’i gösterirken büyük aşkı hem de gencecik yaşında ellerinin arasından kayıp gitti. Geride bir oğlu kaldı yadigar.

Dile kolay… 24 sene… Koca bir hayat belki ama Perihan Savaş için, daha dün belki de bugün gibi… Savaş, Yeşilçam’ın filmlerde bile örneğine rastlanmayacak büyük bir aşk yaşadığı eşi Yılmaz Zafer’i kaybedişinin yıl dönümünde onu sosyal medya paylaşımıyla andı.

Savaş, 1995 yılında henüz 39 yaşındayken hayata veda eden eşi Yılmaz Zafer’in ölüm yıl dönümü nedeniyle duygu dolu bir mesaj paylaştı. Savaş mesajında “Gülen yüzüm, iyi kalplim, mert adamım, özledim be! Işıklarda huzurla uyu” diye yazdı. Bu paylaşıma takipçilerinden de çok sayıda yorum geldi.

Savaş, geçen yıl da “Adamım, iyi yüreklim, güzel eşim, bana aşkın nasıl olduğunu öğreten adam… ‘Kavuşamazsın aşk olur, kavuşursun ama yarım kalır, o zaman da büyük aşk olur’ derler ya hani. Öyleydi seninle olan aşkımız. Beni ve biricik oğlumuz Savaş’ı yarım bıraktın ama ikimiz de gökyüzüne baktığımız her an senin gülen ve güzel yüzünü görüyoruz. Çok özlüyoruz seni. Sanıyor musun ki geceler sadece gece…”

“Sanıyor musun ki gündüzler sadece gündüz… Sen gittiğinden beri geceler uzuyor, geceler güne dönmüyor adamım. Gün aydınlanmıyor. Aydınlık diyorlar ama benim sensiz gönül gözüm aydınlığı göremiyor ki. Fakat oğlumuz için ve aşkımızı güçlü tutmak için, aşkımıza olan saygım ve sevgimi çoğaltmak için sen durmadan çabalıyorsun benim içimde. Senin gücünle oğlumuzu büyütüp bugünlere geldim. Turgut Uyar’ın da dediği gibi; ‘Çünkü herkesin bir gideni vardır, içinden bir türlü uğurlayamadığı’… Bana güzel olan her duyguyu fazlasıyla yaşattığın için sonsuz teşekkür ederim. Huzur içinde yat güzel yürekli adamım. Oğlumuz bana emanet” mesajıyla onu anmıştı.

Yeşilçam’ın bir dönemine damgasını vuran Yılmaz Zafer ve Perihan Savaş’ın aşkı öyle büyüktü ki onları sadece ölüm ayırabildi. Ya da belki de “ölüm bile ayıramadı” demek daha doğru. İşte bu büyük aşkın öyküsü.

Perihan Savaş; tiyatro yaptığı için okulda herkesin tanıdığı popüler bir öğrenciydi. Onun bir üst sınıfında okuyan Yılmaz Zafer de Savaş’ın gizli hayranlarından.

Aradan yıllar geçti, bir gün İstanbul’da sanatçılar arasında popüler olan bir barda karşılaştılar. Bir yıl sonra da Bir Daha Umut adlı filmde birlikte rol aldılar.

Çift 1987 yılında evlendi. Hem meslek hem de özel hayatları mutlu bir şekilde sürüyordu. Ta ki o beklenmedik olay gerçekleşene kadar.

Yılmaz Zafer; 1994 yılında bir kalp krizi geçirdi. Henüz 38 yaşındaydı. Hayata geri döndü. Ama geçirdiği kriz yüzünden beyni zarar görmüştü.

Savaş büyük aşkını kurtarmak için çok çabaladı, çok mücadele verdi. Ama başaramadı. Yılmaz Zafer 1995 yılında çok sevdiği eşini ve kendisini daha yakından tanıyamayacak olan oğlunu geride bırakıp hayata veda etti.
Savaş Zafer bugün 25 yaşında bir genç. Çiftin oğlu Savaş babasıyla vakit geçirme fırsatı bulamadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ