Kadınlar Sitesi

Gençliğin sırrı (Evli olan ve Evlenecekler için İbretlik Kısa Bir Hikaye..)

Gençliğin sırrı (Evli olan ve Evlenecekler için İbretlik Kısa Bir Hikaye..)

Gençliğin sırrı (Evli olan ve Evlenecekler için İbretlik Kısa Bir Hikaye..)
Evvel zaman içinde memleketin birinde 90 yaşlarında fakat çok dinç ve genç görünümlü bir adam yaşarmış. Çevresinde bulunan herkes ona çok özenir ve sorarlarmış “Bu gençliğin sırrı nedir?” diye.

İhtiyar delikanlı güler geçermiş her soruldukça bu soruya. Ama sorular sık, soranlar çok olunca cevap vermek vacip olmuş sanki.Sonra karar vermiş tüm meraklıları yemeğe davet etmeye evine.

Düşünmüş nasıl anlatırım bu sırrımı kolayca herkese.”Bu davette size sırrımı açıklayacağım.” demiş. Herkes merakla davete gelmiş.

Yemekler yenilmiş, içilmiş, sohbetler edilmiş. Vakit iyice gecikmiş.Ama gençlik sırrı ile ilgili tek kelam edilmemiş. Herkes konu ne zaman açılacak diye merak ederken adamcağız huri gibi sevimli hanımına seslenmiş:

– Hatun , şu kilerden bir karpuz getirir misin bize sana zahmet!..

Hanım hemen doğrulmuş, kaş ile göz arasında kilere giderek bir karpuz getirmiş.Adamcağız şöyle eliyle bir vurmuş tık tık diye sonra da :

– Bu olmamış hanım, güzel çıkmayacak, başka getirir misin bir zahmet ? demiş.Hanım onu götürmüş bir tane daha getirmiş. Adam onu da bir yoklamış yine beğenmemiş.

– Hanım sana yine zahmet olacak ama bu da olmamış. Başka bir tane getirir misin?” demiş. Bu böylece dört sefer daha tekrarlanmış. Dedemiz beşincide karpuzu beğenmiş ve karpuz kesilmiş, misafirlere ikram edilmiş.

Herkes karpuzunu afiyetle yerken bizim dedecik sormuş:- Eeeee?.. Arkadaşlar işte benim gençliğimin sırrı burada anladınız mı?

Herkes birbirinin yüzüne bakmış. Kimse bir şey anlamamış.- Aman dede, demişler. Nerde? Anlamadık biz bu sırrı!

Dedecik gülmüş: – Efendiler, demiş.- O gördüğünüz karpuz kilerde bir tanecikti, tekti. Ben hanıma git de başka getir dedikçe o kilere gidip geliyor aynı karpuzu getiriyordu. Bir kere bile “Aman be adam, deli misin, nesin şu tek karpuzu ne taşıttırıyorsun bana defalarca?…”demedi.

Beni sizin önünüzde mahcup duruma düşürmedi. İşte bütün bu gençliğimi hanımıma borçluyum. Biz birbirimizi hiç başkalarının önünde zor duruma düşürmeyiz. Aile içindeki hiçbir şeyi dışarıya yansıtmayız. Hep birbirimize destek olur, dert ortağı olur, yardım ederiz. Birbirimizle ilgili olan problemleri yine birbirimize anlatırız. İyi kötü her olayı da birlikte paylaşırız. demiş.

Hayatınız seçtiğiniz kadındır….

Zevkli bir kadına rastlarsanız, ZEVKİNİZ, bilgili bir kadına rastlarsanız BİLGİNİZ, zeki bir kadına rastlarsanız ZEKANIZ gelişir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ