Kadınlar Sitesi

Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg Baba Oldu!

Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg Baba Oldu!

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg baba oldu! 

Mark Zuckerberg’in eşi Priscilla Chan kimdir?
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg baba oldu. Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, Facebook hisselerinin yüzde 99’unu bağışlayacaklarını açıkladılar. Zuckerberg’in eşi Priscilla Chan kimdir?

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg baba oldu. Mark Zuckerberg bu açıklamayı Facebook üzerinden duyurdu.

Sosyal medya sitesi Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, doktor eşi Priscilla Chan’ın dün gece sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdiğini ve bebeğe ‘Max’ ismini verdiklerini açıkladı.
1 Mark Zuckerberg
Küçük kızı ve karısı ile birlikte çektirdiği bir fotoğrafı, kızına yazdığı açık bir mektupla birlikte Facebook’ta yayınlayan Zuckerberg, kızının doğumundan sonra 45 milyar dolarlık servetinin %99’unu eşi ile birlikte kurduğu yardım derneğine bağışlamaya karar verdiğini söyledi.
Küçük kızı ve karısı ile birlikte

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, ellerinde bulundurdukları Facebook hisselerinin yüzde 99’unu bağışlayacaklarını açıkladılar.

MARK ZUCKERBERG’İN EŞİ PRİSCİLLA CHAN KİMDİR?

Zuckerberg, eşiyle 2003 yılında her ikisi de Harvard’’ta öğrenciyken tanıştı.
Zuckerberg, eşiyle 2003 yılında her ikisi de Harvard'’ta öğrenciyken tanıştı.
Zuckerberg ile Priscilla, doğma büyüme ABD’’li olan genç kadının California Üniversitesi Tıp Fakültesi’’nden mezun olmasının ardından evlendi.
Zuckerberg ile Priscilla, doğma büyüme ABD'’li olan genç kadının California Üniversitesi Tıp Fakültesi'’nden mezun olmasının ardından evlendi.
3 DİL BİLİYOR

Facebook sayfasında verdiği bilgilere göre, Priscilla İngilizce, İspanyolca ve Kanton lehçesi (Çin’in güney bölgesinde yaygın) konuşuyor. Priscilla, büyükannesiyle konuşabilmesi için Zuckerberg’’i Mandarin Çincesi öğrenmeye teşvik etmiş, ancak başarılı olamamış….
3 dil biliyor
ÖĞRETMENLİĞİ TERCİH ETTİ

Harvard’’tan 2007 yılında biyoloji diploması alan Chan, hiçbir zaman Facebook için çalışmadı. Tersine, Massachusetts eyaletinin yerlisi olan ve öğretmenliği tercih eden Chan, California, San Jose’deki Harker Okulu’nda dördüncü ve beşinci sınıflara ders verdi. Facebook profilinde iş tanımını, “küçüklerle takılmak ve onlara dünyanın nasıl işlediğini anlatmaya çalışmak” şeklinde yaptı.

Küçük öğrencilerini 2008 yılında bırakan Chan, yine Facebook’ta verdiği bilgilere göre tıp fakültesine yazıldı. Yine profilinde, “California Üniversitesi’’ndeki sıcak ortam ve dürüstlükten etkilendiğini, öğretim programının disiplinli yaklaşımından hoşlandığını” belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ