Kadınlar Sitesi

Facebook’ta Para Ödemeden Yatak Almasıyla Övünen Kadının Aldığı Cevap Onu Şok Etti.

Facebook’ta Para Ödemeden Yatak Almasıyla Övünen Kadının Aldığı Cevap Onu Şok Etti.

 

Sosyal medya ve Facebook bazen çok yararlı araçlar haline geliyor. Yanlışlık yapılarak parası alınmayan yatağınızla sosyal medyada övünmek ise sosyal medyanın dezavantajlarından sadece biri. Danimarka’da yaşayan bir kadının başına böyle bir şey geldi. Mobilya mağazası kadının övündüğü kurnazlıktan haberdar olunca, hikayenin sonu kadın için hiç de mutlu bitmedi. “Kendi düşen ağlamaz” derler sanki bu hikaye için söylenmiş gibi.
İşte orijinal dilinde, kadının Facebook’ta durumla övündüğü gönderisi.

blank

Konuşmanın Türkçe’si:

Kadın:

“Geçen gün internetten harika bir yatak satın aldım. Stokta yoktu ama stoğa girince direk evime göndereceklerini söylediler. Yatağın ücretini kapıda ödeyebileceğimi söyledler. Ben de bunu bilerek beklemeye koyuldum. Ancak, yatağı getiren görevli benden ücret almayı unuttu. Daha sonra ondan hiç haber alamadım. IDEmøbler (Danimarkalı mobilya mağazası)’in yaptığı jeste hayır diyemedim.”

Arkadaşlarının yorumları:

“Umarım IDEmøbler hatanın farkına varmaz.”

“Keşke bunları Facebook’a yazmasaydın.”

Kadın:

“Benim yapabileceğim bir şey yok. Aylar geçmesine rağmen ne para talep ettiler ne de iade istediler. Böyle boşverdiklerine göre galiba yatağın ücreti onlar için o kadar önemli değilmiş.”

Arkadaşı:

“Teknik olarak hırsızlık yapmamışsın.”

Kadın:

“Vicdanım rahat. Yatağın ücretini erkek arkadaşımla tatil yaparak harcadım. Tatilim harika geçti. Gerçekten çok mutluyum.”

IDEmøbler (Mobilya mağazasının müşteri temsilcisi):

“Merhaba. Ücretlendirme yapmayı unutsak da yatağınızdan memnun kaldığınıza çok sevindik. Tatilinizin güzel geçmesine de çok sevindik. Facebook profilinizden adınızı, adresinizi ve email adresinizi öğrendik. Yakında size bir ödeme çeki yollayacağız. Saygılarımla, Sarah/IDEmøbler”

Arkadaşı:

“Haha. Kaderin cilvesi işte. Kendi düşen ağlamazmış.”

Gerçek hikaye sizleri de güldürdüyse, arkadaşlarınızla paylaşarak onların da gülmelerini sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ