Kadınlar Sitesi

Evde Saçınızı Boyarken Bunlara Dikkat Edin!

Evde Saçınızı Boyarken Bunlara Dikkat Edin!

EVDE SAÇINIZI BOYARKEN BUNLARA DİKKAT EDİN!

BEKLENMEYEN RENK GEÇİŞLERİ VE İSTENMEYEN RENK TONU OLMAMASI İÇİN BUNLARA DİKKAT!
Bitmek bilmeyen dip boyaları için kuaföre gitmekten sıkılanlar veya saçını evde boyamayı tercih edenler için evde saç boyamanın püf noktalarını sıraladık. İşte evde saçınızı boyarken dikkat edilecekler…
SAÇ TUTAM TESTİ
Birçok faktör saçınızın boya tutma süresini ve boyama işleminizin sonucunu etkiler. Bu yüzden her boyama işleminden önce saç tutam testi yapmayı ihmal etmeyin. Yapacağınız saç tutam testi ile boyama testinden daha iyi ve uzun süreli sonuçlar alabilirsiniz.
saç testi
BOYA SÜRESİNE DİKKAT
Saçınıza uyguladığınız boya kutusunun üzerinde boyanın saçta ne kadar beklemesi gerektiğini yazan bir uyarı mutlaka olacaktır. Bu uyarıyı dikkate alın ve boya saçınızda etkisini göstermeden saçınızı yıkamayın. Saçınızı istenen süreden önce yıkamak beklenmeyen renk geçişlerine sebep olabilir.
boya süresine dikkat
VAZELİN BOYANIN BULAŞMASINI ENGELLER
Saç boyama işlemi sırasında boyanın yüzünüze veya boynunuza değme ihtimali oldukça yüksek. Yüzünüzün saça yakın bölgelerine kulaklarınıza ve boynunuza vazelin sürerek bulaşan boyaların tutmasını engellemiş olursunuz.
dip boya
HER İHTİMALE KARŞI İKİ KUTU BOYA
Saçınız için bir kutu boyanın yeterli olduğunu düşünebilirsiniz ancak yetmeyen boya sonucu saçınızda oluşan renk geçişlerine sebebiyet vermemek için iki kutu ile saç boyama işlemini gerçekleştirmek daha doğru olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ