Kadınlar Sitesi

Dümdüz Bir Karın ve İncecik Bir Bel İçin 7 Altın Öneri, Bu 7 Tavsiyeye Uyup da İncecik Bele Kavuşamayan Hiçkimse Yok

Dümdüz Bir Karın ve İncecik Bir Bel İçin 7 Altın Öneri, Bu 7 Tavsiyeye Uyup da İncecik Bele Kavuşamayan Hiçkimse Yok

Göbek yağları yalnızca estetik anlamda kötü gözükmekle kalmaz, çeşitli sağlık sorunlarına da yol açabilir. İnce bel için yapılması gerekenler makalemizde karın, göbek sorunundan kurtulmak ve düz bir karına sahip olmak için çeşitli önerilerde bulunduk.

Şekeri kesin

blank

Günümüzde kullandığımız şekerler işlenmiş gıdalardandır, bu yiyecekler boş kalori olarak adlandırılır.
Çok fazla şeker tüketildiğinde, vücut bu şekeri işleyemez ve göbek, popo, uyluk, göğüs gibi yerlerde yağa dönüşüp, depolanır.

Şeker ihtiyacınızı aşırıya kaçmamak şartıyla taze kurutulmuş meyvelerden karşılayabilirsiniz. Diyetinize daha fazla lif ekleyin. Lif yönünden zengin gıdalarla beslenmek, sağlıklı bir diyetin önemli bir bileşenidir. Öncelikle, lif yönünden zengin besinler şişkinlik ve tıkanıklıkları minimize ederek, bağırsak hareketlerini normalleştirmeye yardımcı olur, böylece yağlar bel, karın, kalça gibi belli alanda yığılmadan dışkı yoluyla atılırlar.

İkincisi, lif yönünden zengin besinler daha uzun süre tok tutarak aşırı yemeyi önler, lifli besinler tüketmek için 3. neden ise yüksek lifli gıdalar diğer gıda türlerine göre genelde daha düşük kalori içerirler.
İnce bir bele sahip olmanın en önemli yöntemlerinden biri de bel ve göbek bölgesini çalıştıracak sporlar yapmaktır.
Bu durum 1 kere ile olacak iş değildir, devamlı olarak her gün istikrarla bu sporlara devam etmelidir.

blank

Sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlayın. Sağlıklı, dengeli bir kahvaltı ile güne başlamak bölgesel zayıflama için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Sağlam bir kahvaltı gün boyu alacağınız kalorileri yakmak için metabolizmanızı çalıştırır. Ayrıca sizi uzun süre tok tutacağından gereksiz kalori alımını önler.

Mükemmel dengeli bir kahvaltı için kepekli tahıllar ve ekmek, protein açısından zengin yumurta, ve vitamin deposu olan meyveleri tüketebilirsiniz. Kahvaltıdan ve diğer öğünlerden önce 1-2 bardak su içerek fazla yemenizi önleyebilir, suyun zayıflatıcı etkisinden yararlanabilirsiniz.

Küçük beden bir elbiseyi odada sık göreceğiniz bir yere asın, bu yöntem de kilo verme isteğinizi kamçılayacak, azminizi artıracaktır.

blank

Daha fazla su için.

Su içmek göbek yağlarından kurtulmak ve ince bir bel için çok mühimdir.
1.si su, bedeni toksinlerden zehirli atıklardan temizleyip, ödemi önler.
2.si u daha verimli yağ yakımı için metabolizma hızını düzenlemeye yardımcı olur.
3. sü öğün aralarında ve yemeklerden önce su içmek açlığı bastırıp, fazla yemeyi önler.Günde ortalama 2-2,5 lt su içmeye devam etmelisiniz.

blank

Uykunuzu iyi alın!
Size şaşırtıcı gelebilir, fakat yapılan araştırmalar yeterli uyku ve bölgesel yağlanma arasında büyük bir bağlantının olduğunu saptamıştır. Yorgun olduğunuzda, vücudunuz şeker ve yağlı gıdalar için isteği uyaran, açlık hormonu ghrelinden daha fazla üretir. Uykusuz kaldığınız kortizol seviyeniz yükselir, insülin duyarlılığı oluşur ve her iki durumda göbekte yağ oluşumunu tetikler.

Melatonin hormonu gece 23.00’den sonra salgılanmaya başlıyor, 02.00’de en üst seviyeye çıkıyor, sabah yaklaştıkça bu hormonun salınımı da azalır. Düzenli uyku bel, karın, basen gibi bölgede toplanan yağlarla savaşmakta en önemli silahlarınızdandır.

Haftada 4 gün, 30-45 dakika arası kardiyovasküler (kalp) egzersizi yapın. Bir kardiyo egzersizi kalp atış hızınızı yükseltir ve vücuttaki yağları azaltır. İdeal kardiyo egzersiz seçenekleri arasında, eliptik, yüzme, bisiklet, tempolu koşu, hızlı yürüyüş sayılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ