Kadınlar Sitesi

ÇOĞUNUZ İLK KEZ DUYACAK Kefirin Faydaları Nelerdir?

ÇOĞUNUZ İLK KEZ DUYACAK Kefirin Faydaları Nelerdir?

Kefiri kısaca açıklamak gerekirse fermente süt demek yeterli olacaktır. Kökeni Kafkas Dağlarında yaşayan topluluklara dayanmaktadır. Dünyanın hemen hemen her yerinde tüketilen bir içecektir.Tadı biraz ekşi olarak bilinir. Bunun sebebi bir fermantasyon sürecinden geçiyor olmasıdır. Süt ile kefir arasındaki fark sütte bulunan yararlı bakterilerin kefirde çok daha fazla olmasıdır. Bu sebeple bağırsak hareketlerini hızlandırmaktadır.

blank

Kefirin Faydaları Nelerdir?
Kefirin en büyük özelliği yararlı bakterileri çok fazla içeriyor olmasıdır. Bu sebeple sindirim sistemini geliştirir ve hızlandırır.

Zayıflamak isteyen kişiler için çok doğru bir içecektir çünkü kabızlığı önler, sindirimi kolaylaştırır ve hazımsızlık problemi yaşayan kişilerin sorunlarının azalmasını kolaylaştırır.Kefir bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Bunun sebebi içerisinde bulunan yararlı bakterilerin sindirim sisteminde bulunan mikroplarla savaşması ve onları temizlemesidir. Bunun dışında mide ülserine sebep olan bakterileri öldürür ve bu sorunu ortadan kaldırır. Antibiyotik yerine geçen özel bir etkisi mevcuttur.Kefir B12, B1, biotin ve K vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu sebeple hem bağışıklığı güçlendirir hem de genel olarak daha sağlıklı ve dirençli bir vücuda sahip olmaya olanak sağlar.

Kefir Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Kefir çok yüksek bir kaloriye sahiptir. Az miktarda tüketildiğinde sindirimi kolaylaştırsa da aşırıya kaçıldığı zaman kilo almaya sebep olabilir. Bu sebeple tüketilirken son derece dikkatli olunmalı ve aşırıya kaçılmamalıdır.Kefirde bulunan bazı bakterilerin ishale neden olduğu da söylenmektedir.

Kefirin Saymakla Bitmeyen Faydaları
Kefir çok fazla yarara sahiptir. Bunlardan en bilineni bağışıklığı güçlendirmesi ve sindirimi kolaylaştırmasıdır. En büyük faydalarından bir tanesi de antibiyotik görevi görmesidir. Vücutta bulunan fazla miktarda tuzun atılmasını da sağlamaktadır. Diğer bir yararı ise sinüzite iyi gelmesidir.

Son yılların en önemli hastalıklarından biri olan kanserin oluşmasını ve ilerlemesini de engellemektedir. Bunun dışında kolestrolü de düşürür. Karaciğer ve kalp için son derece faydalıdır. Sivilce problemi yaşayan kişiler kefiri yüzlerine sürdüklerinde sorunlarından kurtulduklarını göreceklerdir. Bunun dışında mantar oluşumunu engellemektedir. Hemen hemen her hastalığa iyi gelen kefir aşırı kullanılmadığı takdirde sağlık problemlerini engellediği görülecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ