Kadınlar Sitesi

Canan Karatay’dan Düz Duvara Tırmandıracak Formül

Canan Karatay’dan Düz Duvara Tırmandıracak Formül

Hocamız söylüyor:Yaptığı açıklamalarla her zaman gündem olan Canan Karatay yine sağlık ve yiyecek ilişkisine dair açıklamalarda bulundu.”Turpu veya havucu çiğ olarak beyaz peynirle beraber yiyin, yanına da zeytin koyun; düz duvara tırmanırsınız”

blank

Prof. Dr. Canan Karatay “Turpu veya havucu çiğ olarak beyaz peynirle beraber yiyin, yanına da zeytin koyun; düz duvara tırmanırsınız.

Fıstık yerseniz de fıstık gibi olursunuz” dedi.Gazlı içeceklerin zararlarına değinen Canan Karatay, “Üç yaşındaki çocuğu şeker komasından kaybettik.

Bir kutu gazlı içecekte 22 paket şeker var. Lütfen bunlardan uzak durun. Gençliğinizin kıymetini bilin. Meyve sularında da aynı şekilde şeker var. İnanmayın ki onların içinde C vitamini var. Çok büyük bir kalori var. O kalori vücuda girince, siz kendinizi güçlendirilmiş zannediyorsunuz” diyerek sözlerine devam etti.

Turbun faydaları Bol miktarda C vitamini içerir.Ayrıca iyot ve kükürt de bol miktarda bulunur.Karaciğerin ve midenin çalışmasına, böbreklerde oluşan kum ve taşın atılmasına olumlu etki eder.Kanserle savaşır, yüksek antioksidan özelliği sayesinde kalp hastalıklarına yakalanma riskini en aza indirger.Felç ve katarakt oluşumunun da önüne geçer.

Zeytinyağı vurgusu Her defasında zeytin ve zeytinyağı tüketiminin önemine değinen Canan Karatay, “Zeytinyağı yetişkinlerin ana sütüdür. Riviera işlenmiştir, yenmemelidir. Virjin, yani doğal zeytinyağı ise kanser hücrelerini öldürür. Zeytin ağacı, tüm zor şartlara direnerek 2 bin 500 yıl yaşıyor. Hâlâ da meyve veriyor. Biz 80-100 yıl yaşıyoruz. Sık sık grip olmamak ve kulak ağrısı çekmemek için zeytinyağı yiyin” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ