Kadınlar Sitesi

BEBEĞİNİ DÜŞÜRDÜ OYUNCAK BEBEK EDİNDİ

BEBEĞİNİ DÜŞÜRDÜ OYUNCAK BEBEK EDİNDİ

BEBEĞİNİ DÜŞÜRDÜ OYUNCAK BEBEK EDİNDİ
Bir kadın için karnında taşıdığı bebeğini daha dünyaya gelmeden yitirmek büyük bir travma kuşkusuz.

İşte böyle bir talihsizlik yaşayan TV yıldızı Courtney Stodden üzüntüsünü hafifletmek için ilginç bir yol buldu.
Kendisinden yaşça çok büyük olan kocası Dough Hutchison ile ilk bebeklerini bekleyen çift, başlarına gelen talihsizlikle.

Yaklaşık iki ay önce düşük yapan 21 yaşındaki Stodden önceki gün Los Angeles’da kucağındaki bir bebekle görüntülendi.
İlk anda herkes onun kucağındakini gerçek bir bebek sandı. Ancak işin aslı sanıldığı gibi değildi.

Yaşadığı düşüğün üzüntüsünü bir türlü üzerinden atamayan Stodden, çareyi bebek hasretini en azından şimdilik oyuncak bir bebekle gidermekte buldu. Gerçek bir bebek gibi giydirip kuşattığı bu oyuncakla bir süre dolaşan Courtney Stodden sonra bir kafede oturup dinlendi. Bu arada da oyuncağıyla da gerçek bir bebekmiş gibi ilgilendi. Stodden daha önce de köpeğiyle birlikte yatan oyuncak bebeğinin fotoğrafını sosyal medyada paylaşmıştı.
Stodden Geçtiğimiz haziran ayında hamile kaldığını açıklayan Courtney Stodden daha sonra düşük yapmıştı. Genç kadın o dönemde “kendimi bomboş hissediyorum” diyerek yaşadığı acıyı diye getirmişti.
Stodden ile 56 yaşındaki kocası DougHutchison, evliliklerini bitirme kararı almış. Ancak daha sonra tekrar bir araya gelmişti. Bebek haberi her ikisini de sevindirmişti. Yeni doğmuş gerçek bir bebeğe tıpatıp benzeyen bu oyuncak bebekleri ilk bakışta gerçeğinden ayırt etmek olanaksız.

Bebeklerini kaybeden ve bunun acısını üzerinden atamayan kadınlara yardımcı olmak amacıyla üretilen bu oyuncak bebekler için gerçek bir doğum sertifikası da alınabiliyor. Stodden oyuncak bebeği için adını ve doğum tarihini yazması gereken satırları boş bıraktığı bir sertifika da edindi.

Bazı kadınlar birebir gerçek bebek formunda hazırlanan bu bebeklerin yaşadıkları büyük kaybı biraz olsun doldurabildiğini savunuyor. Ancak bu psikologları ikiye bölmüş durumda. Bazıları bunun bebeğini kaybeden kadınları ruhsal açıdan olumsuz etkileyeceğini öne sürüyor. Ancak bazıları da özellikle bir bebeğe sarılmanın hormonları düzene soktuğunu bu yüzden ruhsal iyileşme sürecini hızlandırdığını düşünüyor. Bu tip bebeklerin üretimi 1939 yılında başladı. Yeni doğmuş bir bebekten hiçbir farkı olmayan bu oyuncakları anne olmaya hazırlanan kadınlar da kullanıyor. Böylece bebeklerini nasıl tutmaları gerektiğini uygulamalı olarak öğreniyorlar.

ABD ve İngiltere’de çocuklarını kaybeden kadınlar arasında bu tür oyuncakların koleksiyonunu yapan çok sayıda kişi bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ