Kadınlar Sitesi

Anlatımlı Örgü Bebek Bolero Yapılışı

Anlatımlı Örgü Bebek Bolero Yapılışı

El yapımı ürünler ile bebeklerinizi giydirmek istiyorsanız anlatımlı örgü bebek bolero yapılışı tamda size göre. Çocuklarınıza örgü bolerolar yapın!

Örgü çocuk bolerosu yapılışı paylaştık. İlmek sayıları 3-4 yaşındaki çocuklar için verilmiştir. Arttırma ve azalma yaparak daha büyük ve küçük çocuklar için de yapabilirsiniz. Anlatımlı bebek örgülerine bu sıra ağırlık verdik. Umarım bu durumdam memnunsunuzdur.

Örgü Bebek Bolero Yapılışı
3 yaş için 81 ilmek başladım
İpim Himalaya everyday Bebe 3.5 numara misinalı şiş kullandım.

81 ilmek başladım 4 sıra haroşa ördükten sonra kurdele geçirmek için 1 artırıp 1 kestim . Toplam 13 yaprak yerleştirdim. 2 ilmek kenar ilmeği için haroşa örüyoruz sonra 1 ters 2 düz 1 Dola 1 düz 1 Dola 2 düz 1 ters şeklinde yaprakları oluşturdum. Artırmalar 4 defa olunca kesmeye başladım. Yapraklar bittikten sonra 2 sıra daha harosa ördüm. Yine 1 artır 1 kes şeklinde sırayı tamamladım.
İlk iki yaprağı ön 2 ve 5 yaprak arasını kol 5 ve 9 yaprak arasını arka için ayırdım . Kol altındaki artırmaları 8 defa olunca kolları kestim. Öndeki yuvarlaklığı sağlamak için önce 2 sırada bir kenardan birer ilmek eksiltim. Sonlara doğru her sırada kestim en son 3 2 1 şeklinde kesip bitirdim.? etrafını tığla sık iğne geçtim. Kurdelesini de geçirip tamamladım. 3-4 yaş için güzel bir bolero oldu. Güzel yorumlarınızı esirgemeyin oldu mu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ