Kadınlar Sitesi

ALGI ÇAĞI

ALGI ÇAĞI

Eskiden insanların fikirleri aydınlar tarafından yazılan kitaplarla değiştirilirdi. Toplum bu fikirler ışığında yeniden dizayn edilirdi. Bu şu anda da yapılıyor fakat bu yöntem çok hızlı olmadığından dünyayı yeniden tasarlamak isteyen üst beyinlerin o kadar sabrı yok. Hele toplumda yeterince okuma alışkanlığı yoksa ….
Çağımız üst beyinlerin geniş kitlelerin algılarını istedikleri gibi yönlendirme çağı.

Örneğin üst beyinler, İslamiyet kötüdür, yobazların, kafa kesen teröristlerin dinidir algısını oluşturmak istiyor…
En temel amaç yukarıda belirttiğim amaçtır. Bu amaç için devrin pek çok sanatçısı sanatını kullanarak da bu algıyı belki oluşturabilir lakin burada 2 sorun var.

1. O geniş kitleler sanattan uzak ve geçim kaygısında olduğundan sanat yoluyla onlara kolay ulaşamazsınız.
2. Gerçek aydınlar – genellikle – muhaliftir ve ısmarlama sanat eseri vücuda getirmezler…
Hal böyle olunca geniş kitlelere çok kolay nasıl ulaşılır ve algıları yönetilebilir?

Tabiki klasik ve sosyal medya aracılığıyla…
Dünyanın her yerinde maşa olarak kullanılan örgütler vardır. Bu örgütler üst beyinlerin amacına hizmet ederler her zaman. Ancak burada da şunu belirtmek gerekir. Bu örgütün içindeki beyni yıkanmış eylemci tabakası ona söylenen amacın dışında başka bir amaca hizmet ettiğini bilmez. Bunu sadece örgütün en üst düzey işbirlikçi yöneticisi ya da yöneticileri bilir.

Bu bakımdan örneğin bugün Reyna saldırısını düzeyen teröristler eminim ki kendilerine söylenen amacın dışında başka bir amaca – algıya hizmet ettiğini bilmiyorlardı.
Gerek IŞID barbarları gerekse bugünkü Reyna saldırısı ile oluşturulmak istenen algı işte budur.
Beyninizin en derinlerine sesleniyorlar. Diyorlar ki size bakın işte İslam budur. İslam kafa kesenlerin, masum insanları öldürenlerin dinidir. Yani İslam kötülerin dinidir. Ama sen öyle misin? Sen iyisin, sen onlar gibi değilsin? O halde neden hala Müslümansın?

Haydi iyi insanlar, bırakın artık İslamiyeti görüyorsunuz işte İslamiyet bir yılbaşı kutlamasına dahi izin vermeyenlerin dinidir. Siz önce o dini bırakın biz onun yerine koyacak bir şeyler buluruz.
İşte bu üst beyinlerin tüm numarası bundan ibarettir. İslam alemi bu oyuna gelmemeli, kayıtsız şartsız bu zalimleri lanetlemeli, bunlara prim verenleri de desteklememelidir ki anlasınlar, bu üst beyinler anlasınlar ki terörle İslam alemi dizayn edilemiyor…

Yusuf Kenan ….

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ