Kadınlar Sitesi

AJURLU BERE VE BOYUNLUK TAKIMI

AJURLU BERE VE BOYUNLUK TAKIMI

AJURLU BERE VE BOYUNLUK TAKIMI

2 adet Himalaya Everyday iplik
3.5 numara 5 şiş
4.0 numara 5 şiş

Berenin Yapılışı:

3.5 numara şiş ile her şişe 36 ilmek attım. Toplam 144 ilmek oldu.14 sıra 1 düz 1 ters lastik ördüm.

Daha sonra 5 numara 5 şişe geçip örneği kurdum. 1 düz – 5 ters- 1 düz – 5 ters olarak örneği kurdum. Sonraki sırada ilmekleri geldiği gibi ördüm. 5 şiş ile örgü örerken hep düz sıra örüldüğü için 1 sırada örnek kurarken diğer sırada ilmekleri olduğu gibi tersse ters düzse düz ördüm.

Sonraki sırada 1 düz- 5 ters 1. artırma ilmeği (düz ilmeğin içinden 3 ilmek çıkardım.) 5 ters şeklinde sıra bitene kadar ördüm. Diğer sırada ilmekleri göründüğü gibi ördüm.
Bir sonraki sırada 1 düz 4 ters artırma ilmeği ile yandaki ilmeği birlikte ördüm.1 artırma 1 düz artırma ilmeği ile yandaki ilmeği birlikte ördüm.

Daha sonraki sıralarda da yanlardaki ters ilmekler 2 tane olana kadar kesme ve artırma işlemi yaptım. Artırma bittikten sonraki sırada bir taraftan kesme işlemi yaptım. Yapraklarda kesmeyle birlikte 6 ilmek olunca aralardaki 1 düz ilmeğin içerisinden 3 ilmek çıkarılarak diğer yaprak oluşturdum. 2. yaprak oluşturulurken yanlardan kesme işlemi yapmadım.
Bu şekilde örneğe bakarak devam edebilirsiniz.

BOYUNLUK:
Boyunluğu da bere ile aynı sayıda başladım. Örneği de aynı şekilde kurdum.5 ters 1 düz şekilde örneği kurdum. Diğer sırada ilmekleri olduğu gibi ördüm. Sonraki sırada 5 ters 1 düz ilmeğin içinde 3 ilmek çıkardım. 5 ters .Sonraki sıralarda da artırma ve kesme işlemini yaptım. Bereden farklı olarak yaprakların kesme işlemini her iki taraftan yaptım. Lastikleri 3.5 numara örneği 4 numara 5 şiş ile ördüm.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ