Kadınlar Sitesi

8 zayıfla öğrenci geçer mi evet mevcut sistemde geçiyor peki nasıl geçiyor?

8 zayıfla öğrenci geçer mi evet mevcut sistemde geçiyor peki nasıl geçiyor?

Aşağıdaki karne 5. sınıf öğrencisine ait bir karne. Çocuğun 5 zayıfı var ve çocuk bir üst sınıfa geçiyor. Öğrencinin kalmasını anne ve babası istemediği sürece de okul sınıfta bırakamıyor. Eğer okul kararlı olur da sınıfta bırakırsa da bir dizi yasal işlemler başlatılıyor. Bu yasal teknik prosedürler o kadar ağır ki hiçbir okul bu ağır işlemlerin altına girmek istemiyor.

Örneğin bir Türkçe öğretmeni çocuğu dersinden bıraktığında ŞÖK’te matematik öğretmeninin kararı ile çocuk sınıfı geçiyor. Düşünebiliyor musunuz sistemin çarpıklığını Türkçe dersinden Türkçe öğretmeni bir çocuğun kalmasını istiyor ve ŞÖK’te başka branştan bir öğretmen geçiriyor. Hal böyle olunca Türkçe öğretmeni de neden benim dersimden öğrenciyi matematik öğretmeni geçirsin ben geçiririm diyor ve öğrencinin okuma yazması olmasa dahi Türkçe öğretmeni dersi geçiriyor.

Çocuklarımız bu şekilde liseye kadar geliyor. Lise 1’de acı gerçekle karşılaşıyorlar. Teşekkürler, takdirle geçen çocuklara bir bakıyoruz 7-8 zayıfla eve geliyorlar.

Aşağıda 5. sınıf öğrencisinin karnesi mevcut, bu karnede 8 zayıf var ve çocuk ŞÖK ile geçmiş durumda. Bu sistemin acilen değişmesi gerekiyor.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ