Kadınlar Sitesi

8 Yaşındayken Annesi Bacaklarını Aldırttı – 15 Yıl Sonra Bir Mucize Gerçekleşti

8 Yaşındayken Annesi Bacaklarını Aldırttı – 15 Yıl Sonra Bir Mucize Gerçekleşti

Hayallerinizden asla vazgeçmemelisiniz. İnanç ve azimle her şeyi başarmak mümkündür. Oksana da bu kişilerden biri.Oksana hayata bir adım geride başladı. Ancak ne olursa olsun umudunu hiç kaybetmedi. Herkesin imkânsız olduğunu düşündüğü şeyleri başardı.

Oksana Bondarchuk 19 Haziran 1989 tarihinde Ukrayna’nın Hmelnitski şehrinde dünyaya geldi. Kızın bir ayağı diğerinden daha kısaydı. Kızın bu şekilde doğmasının nedeninin Çernobil faciası olduğuna inanıldı.Oksana’nın anne ve babası, küçükken onu terk etti. Yıllar boyunca çeşitli çocuk yurtlarında kaldı. Çocukluğundan kalan tek hatıraları yoksulluk, açlık ve fiziksel şiddetti.

blank

Bir gün Oksana’nın hayatı değişti. Gay Masters isimli Amerikan konuşma terapisti küçük kızı evlat edinmeye karar verdi. Masters, küçük kızla ilk buluştuğu anları ‘inanılmaz’ olarak nitelendiriyor.Masters, neinvalid.ru’ya “Fotoğrafını gördüm ve o benim kızım olmalı dedim” şeklinde konuştu.

Evlat edinme süreci zorlu geçti. 1.5 yıl içinde ise prosedürler gerçekleşti ve küçük kız Ukrayna’dan ABD’ye götürüldü. Küçük kız 7 yaşındayken boyu bir metre bile değildi ve 13 kiloydu. Tek kelime İngilizce konuşamıyordu.

blank

Oksana hayatında ilk kez bu kadar özgür hissediyordu. Kendisini evlat edinen kişi kızı çok seviyordu.

Doktorlar, bir bacağı diğerinden daha uzun olan Oksana’nın bacaklarını almayı ve yerine protez bacak takmayı önerdi. Böylelikle yürümekte sıkıntı çekmeyecekti. 8 yaşındayken kızın bacakları alındı.

blank

Ancak Oksana yaşam sevincini bir an olsun kaybetmedi. Kürek takımına girdi ve başarılar elde etti.2012 yılında ise yarışma kazandı. Kısa bir süre sonra ise ABD adına engelli olimpiyatlarında yarıştı. Bu yarışmada da bronz madalya kazandı.

blank

Ancak bununla da yetinmedi.Oksana, Dünya Kupası ve Olimpiyatlar’da kürek haricinde kayak, biatlon ve bisiklet dalında ödüller aldı.

blank

Son olarak da modellik yapmaya başladı.

 

Bir zamanlar atlet olabileceğine bile inanılmayan genç kız yetenekli olduğunu kanıtladı ve hatta bir sürü ödül aldı.Kendine olan inancı ve azmi sayesinde Oksana, hiçbir şeyin imkânsız olmadığını bizlere bir kez daha kanıtladı. Günümüzde milyonlarca kişi onu ilham alıyor.

blank

Hiçbir zaman umudumuzu kaybetmemeliyiz. Oksana’nın hayat hikâyesinden öğreneceğimiz çok şey var. Yazıyı paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ