Kadınlar Sitesi

41 Haftalık Hamile Anne Adayı Güvenmediğinden Doktora Hiç Gitmedi – Doktorlar Kadını Muayene Edince Şok Oldular

41 Haftalık Hamile Anne Adayı Güvenmediğinden Doktora Hiç Gitmedi – Doktorlar Kadını Muayene Edince Şok Oldular

2017’nin mart ayında Batı Sibirya’nın Barnaul şehrindeki bir hastaneye ismini vermek istemeyen bir kadın geldi. Hamileliğinin 41. haftasındaydı ve daha önce doktoru hiç ziyaret etmemişti.

Uyarı: Aşağıdaki görseller korku ve şiddet unsurları içermektedir.

blank

Kadın, doktorlara güvenmiyordu. Bu nedenle hamileliği boyunca tek bir doktora görünmemişti.Ancak bebeği dünyaya gelmeyince sonunda yardım almaya karar verdi.Doktorlar kadını muayene ettikten sonra herkesin şok olacağı bir tespitte bulundular.

blank

Bebek, kadının rahminde değil karın boşluğundaydı. Doktorlar, kadının dış gebeliği olduğunu anladılar. Dış gebelik, gebelik ürünü olan döllenmiş yumurtanın rahim boşluğu dışında yerleşmesiyle oluşan bir gebelik komplikasyonu.

Dış gebelik sonucunda dünyaya gelen bebeklerin çoğu maalesef yaşamıyor.Doktorlar, gerçeği öğrenir öğrenmez anne adayını hemen ameliyata hazırladılar. Bebeği dünyaya getirmek son derece zordu. Oluşacak birçok komplikasyon sonrası çocuğun dünyaya sağlıklı bir şekilde gelme şansı çok düşüktü.

blank

Dış gebelik oluşan anne adaylarının bebeklerini dünyaya getirebilmeleri için sezaryen şarttır. Öte yandan plasentayı almak bile annede aşırı kanamaya neden olabilir.Operasyon tam iki saat sürdü.Doktorlar minik kızı dünyaya getirdiklerinde şok oldular. Küçük kız son derece sağlıklıydı ve 4 kilo ağırlığındaydı.

blank

Anne kızına Rusça’da ‘zafer kazanmış’ anlamına gelen Veronika ismini verdi. Doğum Rus medyasında hızla yayıldı.Daha önce doktorlardan şüphe eden anne bir daha hamile kalması durumunda sık sık doktoru ziyaret edeceğini söyledi.

Hemşireler ve doktorlar her gün harika işler çıkarmıyorlar mı? Paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ