Kadınlar Sitesi

40 Yıl Sonra Gelen Buluşma

40 Yıl Sonra Gelen Buluşma

40 yıl sonra gelen buluşma.. Tedavisine yardımcı olan hemşireyi buldu

Bebekken buhar makinesinin sebep olduğu yanıklar nedeniyle büyük bir ameliyat geçirmek zorunda kalan Amanda Scarpinati isimli kadın, 40 sene sonra, ameliyatı sonrasında kendisine bakan hemşireyle buluştu.
Sosyal medyanın ön ayak olduğu önemli buluşmaların ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de Amerika’da yaşayan 38 yaşındaki Amanda Scarpinati isimli kadın kendisine oldukça fazla şey borcu olduğu hemşiresiyle seneler sonra buluştu.
40 yıl sonra gelen buluşma
Bebekken buhar makinesinden kaynaklanan bir kaza sebebiyle vücudunun büyük kısmında ciddi yanıklar oluşan Scarpinati, üç aylıkken geçirdiği ameliyat sonrasında çekilen bir fotoğrafını senelerce saklamış. Fotoğrafta ameliyat olduğu hastanede çalışan bir hemşirenin kucağında olan Scarpinati, hemşirenin kendisine özenle ve dikkatle göz kulak olduğunu açıkça ortaya koyan bu fotoğraftaki hemşireyi tam 20 sene boyunca aramış.
Tedavisine yardımcı olan hemşireyi buldu
Daily Mail’de yer alan habere göre 1977 senesinde Albany Medical Center’ın dergisinde basılan fotoğrafta hemşirenin isminin yazılmamış olması Scarpinati’nin işini hayli zora sokmuş. Ancak hemşireyi bulma isteğinden vazgeçmeyen kadın, Facebook sayesinde o zaman kendisine kendi çocuğu gibi bakan hemşireyi bulmayı başardı: Susan Berger O zamanlar 21 yaşında olan Susan Berger’in ilk hastalarından biri olmuş Scarpinati.
Susan Berger
Üniversiteden henüz mezun olan genç hemşirenin mesleğine olan sevgisini ve insan hayatına verdiği değeri gösteren o fotoğrafsa, üstünden 40 sene geçmiş bugün hala görenlere çok şey anlatan tarihi fotoğraflar arasındaki yerini alacağa benziyor.Buluşmaları esnasında oldukça duygusal anlar yaşayan ikiliden Scarpinati, Berger’i ilk gördüğü an hislerini, ‘Aman Tanrım! Gerçeksin!’ diyerek anlatabilmiş. Bugün 12 yaşında bir oğlu olan Scarpinati, yaptığı açıklamada, ‘Sesi bile oldukça yumuşaktı, hep hayalimde olduğu gibi’ diye de eklemiş.
Daily Mail haberine göre

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ