Kadınlar Sitesi

32 Yıl McDonald’s’ta Çalışan Engelli Kadının Emeklilik Partisine Yüzlerce İnsan Katıldı

32 Yıl McDonald’s’ta Çalışan Engelli Kadının Emeklilik Partisine Yüzlerce İnsan Katıldı

Çalıştıkları işte 32 yıl geçiren kişiler emekli olduklarında mükâfatı hak ediyorlar. Hele bir de işlerini canla başla yapmışlarsa…

Massachusetts’te yaşayan Freia David de bu kişilerden. Çalışma arkadaşları, patronu ve müşteriler tarafından çok sevilen kadın McDonald’s’ta 30 yılı aşkın süredir çalıştı.

McDonald’s’ta çalışmak bazıları için çok büyük bir şey olmayabilir ancak Freia için çok şey ifade ediyordu. Freia down sendromlu olduğu için insanlar onun çalışıp ayakları üzerinde durabileceğinden şüphe ediyordu. 1984 yılında henüz 20 yaşındayken Freia, Needham’da yer alan McDonald’s şubesinde işe başladı.

Bu yıl 29 Ağustos’ta işinde 32. yılını dolduran ve 52 yaşına basan kadın muhteşem bir veda partisiyle emekliye ayrıldı.

Freia doğma büyüme Needhamlı (Massachusetts). Ancak bir süre sonra Charles River Center isimli bir bakımevine yaşamaya başladı. Bakımevi, kadının kendine güvenmesini sağladı ve McDonald’s’taki işi almasında kadına yardımcı oldu. Freia’nın başarabileceğini düşünüyorlardı ve öyle de oldu. Freia, 30 yıl boyunca ilçenin en sevilen çalışanlarından biri oldu.

Haftada beş gün, günde ise dört saat çalışan Freia, müşterilere harika servisler yaparak hepsini memnun etmeyi başardı. 52 yaşına basan kadın artık emeklilik vaktinin geldiğini düşündü.

Freia’nın emekliliğe ayrılma partisine gelen eski ve yeni müşterileri onu ne kadar çok sevdiklerini gösterdiler. Freia tabii ki de bunları hak ediyordu.

Emeklilik partisine ailesi, iş arkadaşları, müşterileri ve hatta yerel medya mensupları da katıldı.

Freia’ya yıllar boyu verdiği hizmetler için bir plâket takdim edildi. Mcdonald’s’ın Needham şubesinin patronlarından Timothy McCoy yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Gülümsemesi, içtenliği ve sıcaklığı ile Freia restoranımızda bir aile ortamının oluşmasına neden oldu.

“Emekliliğe ayrılacağından dolayı çok üzgünüz. Öte yandan onunla geçirdiğimiz yıllar için de kendisine çok minnettarız. İşletmemiz onsuz asla aynı olmayacak.

Emekliliğe ayrıldıktan sonra Freia hayatta en çok sevdiği şeyleri yapmayı planlıyor; müzik dinlemek ve resim yapmak. Freia her şeyi hak ediyor. Kendisine hayatta başarılar diliyoruz.

Freia’nın yürekleri ısıtan hikâyesini arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ