Kadınlar Sitesi

3 Yaşındaki Kızına Her Sabah Okula Gitmeden Aynı Şeyi Tekrarlatıyor – Duyunca Çok Etkileneceksiniz

3 Yaşındaki Kızına Her Sabah Okula Gitmeden Aynı Şeyi Tekrarlatıyor – Duyunca Çok Etkileneceksiniz

Baba, üç yaşındaki kızına aynanın önünde yemek yedirir. Söylediği kelimelerle kızına cesaret ve pozitif duygular verir. Kızı da babasının söylediği kelimelerin her birini tekrar eder.

Baba Ron ve kızı Aliya her sabah aynı şeyi yapıyor.

Sabahları yapacağınız motivasyon konuşmaları bütün gününüzü etkileyebiliyor. Bunu küçük yaşta öğrenmek ve her sabah uygulamak ise hayatınızı tamamen değiştirebiliyor.

“Kendine bak. Gözlerinin içine bak” diye başlıyor baba büyük bir heyecanla.

“Görmelisin. Hissetmelisin. Hazır mısın? Okula hazır mısın? Günün güzel geçecek mi? Gerçekten güzel geçecek mi? Bütün gün pozitif olacak mısın?” diye devam eder.

Aliya da başını sallayarak cevap verir.

“Güçlüyüm. Zekiyim. Çalışkanım. Güzelim. Saygılıyım” der Aliya.

Yalnız baba olan Rob, “Bu mesajları kızıma hakkıyla vermek çok önemli. Çünkü bir gün birileri onu küçümseyebilir veya hak etmediği gibi davranarak öz güvenini yıkabilir. Kimsenin ondan daha üstün olmadığını ancak onun da kimseden daha üstün olmadığını öğretiyorum.”

Aliya sabahları okula gidiyor. Babası Ron ise kişisel antrenör ve yaşam koçu. Her gün müşterilerine pozitiflik, motivasyon ve ilham aşılamak onun görevi. Müşterilerinin çoğu da çocuklar.

İşini evine getirdiği de oluyor. Ron, babasının da zamanında kendisine aynı şeyi yaptırdığı ve yaptırdığı bu şeyin hayatını kökünden değiştirdiğini ifade etti.

Babasının kendisine aşıladığı pozitifliği o da kızına aşılamayı umuyor.

Baba ve kızın videosunu izleyin:

Baba son olarak, “Hayatına çıkan engellere rağmen tökezlese bile tekrardan ayağa kalmasını öğretmek istiyorum. Bütün insanları olduğu gibi kabul etmesini ve kimseyi kendisinden üstün görmemesini istiyorum. Yine kimsenin onu olduğundan daha küçük görmesine de izin vermemesini aşılıyorum” dedi.

Motivasyon konuşmasından hepimizin çıkarması gereken dersler var. Katılıyorsanız paylaşın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ