Kadınlar Sitesi

13 Yaşındaki Çocuk 1500 Dolara Kendi Evini İnşa Etti – Herkes Yetenekli Miniği Konuşuyor

13 Yaşındaki Çocuk 1500 Dolara Kendi Evini İnşa Etti – Herkes Yetenekli Miniği Konuşuyor

Yaşıtları bilgisayarlarda oyun oynarken o bakın ne yaptı!

Ortaokula giden bir öğrenciden ev inşa etmesini beklemezsiniz.Iowa’nın Dubuque ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki Luke Thill’in yaptığını görünce ortaokul öğrencisi olduğuna inanamayacaksınız.Yetenekli küçük çocuk evinin bahçesine küçük bir ev inşa etti.Toplamda 1.500 dolar harcadı. Şimdi ise hayalindeki o minik ev gerçek oldu.

Hemen içine bakın.

blank

13 yaşındaki Luke yaşıtlarına hiç benzemiyor. Akıllı telefonlar, tabletler, oyun konsolları ve bilgisayarlar küçük çocuk dikkatini çekmiyor. Youtube’da açıkladığı gibi ev inşa etme fikri bir yaz günü sıkıldığında aklına gelmiş.Biraz araştırma yaptıktan sonra Luke hayalindeki evi inşa etmeye başlamış.

blank

İnşa süreci

Parayı biriktirmek ve gerekli şeyleri almak Luke’un bir yılını almış. Luke para biriktirmek için komşularının çimlerini biçti ve yaşadığı yerdeki insanların köpeklerini dolaştırmaya çıktı.Luke’un elektrikten anlayan bir arkadaşı, garajını temizlemesi halinde elektrik tesisatını bizzat kuracağını söyledi.Evin inşasında gerekli olan materyallerin %75’ini de babaannesinin kullanılmayan evinin bahçesinden aldı. Evinin kapısını ise amcasının bir arkadaşı hediye etti.

blank

8 metrekarelik evinin uzunluğu 3 metre genişliği ise 1.5 metre. Minik evde elektrik var ancak su yok.Luke, The Des Moines Register’a “Minimalizmi seviyorum. İleride fazla kredi ödemeden küçük bir evim olsun istiyorum” dedi.Luke inşa aşamasında birçok video kaydetti ve internete yükledi. İnsanlar projenin tamamlanmasını dört gözle beklemeye başladılar.

blank

Luke evin inşasında yakınlarından da yardım aldı.Babası Greg, oğlunun hayallerini gerçekleştirmesi için direk para vermek yerine bunun için uğraşmasını istedi.
Greg, The Des Moines Register’a “Bir çocuğun bilgisayar oyunları oynamak yerine böyle bir şeyle meşgul olması harika” dedi.

Bir çocuğun hayali

Bu ev aslında o yaştaki birçok çocuğun hayali olabilecek tarzda. İçinde mikrodalga fırın, televizyon ve rahat bir yatak var.Hatta arkasında da bir mangal var.Luke ev ödevlerini burada yapıyor ve hafta sonları burada kalıyor.

blank

Luke başka evler de inşa etmek istiyor. Ancak bu planını üniversite yıllarına saklıyor. Yaşıtlarına da ilham olmak istiyor.“Yaşıtlarıma ilham vermek ve onların da benzer şeyler yapmalarını istiyorum” diyor.

Projesiyle bakın ne kadar da gururlu.

Küçük çocuğun bu yaşta yaptığını takdir etmek gerekiyor.Hayalini yine kendi emekleriyle gerçekleştirmiş.

Onun diğer çocuklara ilham olması için paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ