Kadınlar Sitesi

10 Yaşında Ölen Oğlu İçin Yaptırdığı Mezar Taşını Milyonlar Ziyaret Ediyor

10 Yaşında Ölen Oğlu İçin Yaptırdığı Mezar Taşını Milyonlar Ziyaret Ediyor

23 Eylül 1988 tarihinde Ernes ve Anneke Robinson çifti, Matthew Stanford Robinson ismindeki çocuklarını dünyaya getirdi. Matthew engelli doğdu. Doğumu sırasında oksijensiz kalan çocuk artık görme engelliydi ve boynundan aşağısı felçliydi.

Doktorlar, Matthew’in sadece birkaç saat yaşayacağını düşünüyorlardı. Ailesinin desteği ve mücadeleci ruhuyla, Matthew 10.5 yaşına kadar yaşadı.

1999’da vefat eden küçük Matthew için Matthew’in babası Ernest sıradışı bir mezarlık hazırlamaya karar verdi. Böylelikle çocuğun mezarını görenler Matthew’in nasıl bir çocuk olduğunu bileceklerdi.

Babanın yaptığı mezarlığı görünce siz de tıpkı binlerce insan gibi duygulanacaksınız.

1988 yılında dünyaya gelen Matthew Stanford Robinson, doğuştan görme engelliydi ve boynundan aşağısı felçliydi.

Babası Ernes ve annesi Anneke’ye Matthew’in sadece birkaç saat yaşayabileceği söylendi.

Matthew tam bir savaşçıydı. Sevgi ve umut dolu bir çocuktu. Sadece birkaç kelime edebilmesine rağmen Matthew ailesini ve tanıdıklarını mest ediyordu.

21 Şubat 1999 tarihinde 11. Yaşına girmek üzereyken Matthew uykusunda dünyaya gözlerini kapadı. Cenazesine yüzlerce insan katıldı.

2000 yılında Matthew’in babası Ernest oğlunun mezar taşını yaptırdı. Matthew’i simgeleyen mezar taşındaki çocuk tekerlekli sandalyesinden kalmış ve cennete doğru elini uzatıyordu.

Mezar taşı insanların içini karartmak yerine onlara umut aşıladı. O günden beri milyonlarca kişi çocuğun mezarını ziyaret etti.

Enjoy Utah’ta şunlar söylendi: “Bir gün Salt Lake City Kabri’nin yanından geçerken çok güzel bir mezar taşı gördüm. Çok duygulandım ve yakından bakmaya karar verdim. Hayatımda daha önce hiç bu kadar güzel bir mezarlık görmemiştim”

Ernest ve Anneke çifti oğullarının anısını yaşatmak için Ability Found isimli hayır kurumunu kurdu. Hayır kurumu engelli ve maddi durumu olmayan bireylere yardım ediyor.

Aile başkalarına yardım ederek Matthew’in ruhunu yaşatmayı planlıyor.

Matthew’ın anısını yaşatmak için arkadaşlarınızla yazıyı paylaşmayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ