Kadınlar Sitesi

Örgüde Türkan Şoray Kirpiği Deseni Nasıl Örülür ?

Örgüde Türkan Şoray Kirpiği Deseni Nasıl Örülür ?
Türkan Şoray kirpiği modelinin adım adım Yapılışı ;

Bu desen örgümüzün arka yüzünde oluşturulacağı için ilk sıramız arka yüz olarak başlıyoruz.İlk olarak yine kenar ilmeğimizi sağ şişimize alıyoruz. Bir ilmek ters örüp ipliği doluyoruz, ikinci ilmeği de ters örüp ipliği yine doluyoruz… Altı ilmeği ters örüp iplik kendimize doğru dönükken şişe doladık. Yani bir ters örgü bir iplik dolama şeklide altı tekrar yaptık.

6 ilmekten sonra ise iki ilmeği örgünün ön yüzünde ters, arka yüzünde düz olacak şekilde örüyoruz.Bu işlemi aynı sırada bir kez daha tekrar ediyoruz. Yani 6+2 ters örgü daha yapıp sırayı bitiriyoruz.Ön yüze geçtiğimizde yine başlangıç ilmeğimizi alıyoruz. İlk iki ters ilmeği örüyoruz.

Arka yüzde ördüğümüz ilmekleri serbest bırakıp doladığımı ipleri de şişe alıp uzatıyoruz. Sonra uzattığımız ilmekleri örmek üzere yeniden sol şişe alıyoruz.Sağ şiş ile o uzatılmış 6 ilmeği aynı anda alıp bir kez düz örüp sol şişten çıkarmıyoruz, sonrasında 6 ilmeklik grubu aynı anda bir kez de ters örüyoruz. Hala şişten çıkarmadık. Şişten çıkarmadan bir düz bir ters olacak şekilde 6 kez örüp şişten çıkarıyoruz.

Aradaki iki ilmeği de ters örüyoruz. Bu sıradaki ikinci altı ilmeklik gruba da aynı işlemi uygulayıp sırayı tamamlıyoruz. Örgünün arka yüzünde 6 ilmeklik grupları ters, iki ilmeği ise düz örüp deseni tamamlıyoruz.

Ortaya çıkan desenin güzelliği ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Örgü Türkan Şoray Kirpiği Modeli veya motifi ince iplik ve kalın şişle örüp kendinize çok güzel şallar örebilirsiniz.
Videodan izleyerekde örneğini çıkarabilirsiniz..

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ